100v kolikkoon Leipäjonokuva

Kuvastaa nykysuomea muut ensin.
367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Talvisessa kilometrin mittaisessa leipäjonossa kovalla pakkasella suomalaisia ryysyläisiä hytisemässä ja heidän kurjuutaan seuraamassa ja ympärillä ilkkumassa sormilla ositellen iso joukko islamsitiraisjaajia, joilla kaikilla kalleimmat sossun hankkimat talvivaatteet mitä rahalla saa. Ja tietenkin mukana pakolaiskeskuksesta muutama löyhäperse akka koko joukon yhteisinä lemmikkeinä odottamassa, että kun ilkkumishupi on ohi, lähdetään taas verovaroin ylläpidettyyn hotelliin harrastamaan ryhmäseksiä kunniavieraiden kanssa.

Äänestä

Suomalainen on uusavuton purnaaja -soittaa hätäkeskukseen kysyäkseen kuinka perunat keitetään.

Äänestä

Suomalaisuuden koko kuva on ylipainoiset leipäjonossa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pläjäys kirjoitti:

Kuvastaa nykysuomea muut ensin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu