Arabien orjakauppa

Näin nepalilaisia kohdellaan arabimaissa:
http://time.com/4442805/nepal-earthquake-anniversary-poverty-women-trafficking/?xid=newsletter-brief

Kuka vielä elättelee harhakuvia muslimien asenteesta muita kuin muslimeja kohtaan?
2119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Anni Sinnemäen mielestä se on ihan fantsuu. Sama maa rahottaisi suurmoskeijaa, missä naiset ja lapset kuulemma päättäisi kaikesta. HAHHHAHHAHHHAHHHAAAAAHHAHHAHHAHHAAAA.

Äänestä

Mahtaakohan osasyynä orjaksi teolle olla Naisten suura 4, jae 24, joka alkaa: "Samoin (ovat kielletyt teiltä) kaikki naidut naiset lukuunottamatta niitä orjattaria, jotka ovat joutuneet haltuunne (oston tai sodan kautta)."?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ancka kirjoitti:

Näin nepalilaisia kohdellaan arabimaissa:
http://time.com/4442805/nepal-earthquake-anniversary-poverty-women-trafficking/?xid=newsletter-brief

Kuka vielä elättelee harhakuvia muslimien asenteesta muita kuin muslimeja kohtaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu