Poliisi tutkii

pusantoiminta

Tiedoksi kurikkalaisille!
Pohjanmaan poliisi aloittanut tutkinnan kuntayhtymä kaksineuvoisen johdon toiminnasta keväällä 2016. Länsi- ja Sisä-Suomen aluehallintovirasto on tehtyt asiasta tutkintapyynnön poliisille 1/17.

7

486

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • järjetöntäjohtamista

      Kuntayhtymä kaksineuvoinen /
      Yhtymähallitus 25.04.2017 Pöytäkirja
      Mielenkiintoista myös tuo Voltin vanhusten palvelukeskuksen sulkeminen. Tehty viranhaltija päätöksellä, ilman ilmoitustakaan yhtymähallitukselle. Puuttuu myös virallisia asiakirjoja tästä viranomaispäätöksestä = Anna-Kaisa Pusan päätöksestä.
      Tämä on kuitenkin vasta alkua.

      • tarkennusta

        poliisi aloittanut esitutkinnan


      • lisää_katu-uskottavuutta
        tarkennusta kirjoitti:

        poliisi aloittanut esitutkinnan

        Rikokset vain lisää katu-uskottavuutta ja poliittista vakuuttavuutta


      • järjetöntäjohtamista

        Niin eihän palvelukodin lopettamista viety edes kuntayhtymän johtoryhmään!


    • Vaakava

      Onko esihutkinnan esimies jo vetänyt esiliikuvat nahakalakin taakse ? Auotaanko täälllä nyt päätä, vai onko busines aina auki vaikka mieli sulkeutunut. Tarvitaanko Maran marttyyrijoukolle tekemistä kun puuttuu tarkoitus elämätä ? Onnea vaan etsimään, siinä sitä tekemistä riittää, lapsellisilla vanhuksilla, ilon perässä juoksijoilla.

    • ihmetystä

      Millä mielellä yleisellä tasolla tämä Anna-kaisa Pusa on otettu siä KURIKAS vastaan? Luotetaanko häneen minkä verran.????!

    • bbbbbbbbbb

      Perästä kuuluu ja niin käy tässäkin. Ei petoksilla ja itseriittoisuudella tätä elämää klaarata,etenkään tällaista virkaa. Vielä tulee Luukkoa ikävä. Asiallinen ja fiksu mies .

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      139
      3316
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      79
      2914
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      40
      2297
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      113
      2206
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      142
      2080
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      47
      2031
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1456
    8. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1330
    9. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      129
      1037
    10. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      1014
    Aihe