Perskeles ! Sampo Terhohan on kuin repäisty vanhasta Suomi filmistä!
Taustakin on persujen pellepuolue !
Late Lapista. SSSS Ry!
Taustakin on persujen pellepuolue !
Late Lapista. SSSS Ry!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201704272200113727_pi.shtml
Samposta yritetään nyt väkisin tehdä koko hallituksen voimin persuille puoluejohtajaa, mutta tulikohan nyt huti siinä hommassa ?
Late Lapista. SSSS Ry!
Näköistaiteilijoiden apurahasilmät kiiluvat jo...
Sampo Terhon valinta on saanut eräät taidepiirit ripuloimaan, he pelkäävät ettei taiteen nimissä tehdyistä kollikissanrunkkaamisista ja eritteiden heittelyistä ei enää jaeta apurahoja.
Ei, nekin rahat saa joku kesäteatteri jonka tuntematon sotilas on pelkkää hernerokan syöntiä ja piereskelyä. Kun se on niin kovin hauskaa.
Voitaisiinko muuten jokaiseen kesäteatteriin tehdä uuno turhapuro?
posket lommollaan, vae hamsterina?!
Suomen kansallislauluksi vaihdetaan jätkän humppa.
mihin se pitäisi sitten mielestäsi vaihtaa?
Ei miksikään, nykyinen on ihan hyvä. Jotenkin vaan jätkän humppa sopii persujen imagoon.
Jakaakohan Terho rahat nuorisojärjestöille samoin kuin ministeri Arhinmäki, persut saivat 20 000 euroa... ja toiset vanhat puolueet kukin n.250 000 euroa :D
Nyt on Terholla mahdollisuus kostaa!
Late Lapista. SSSS Ry!