Rikas mies jos oisin, kaiken päivää laiskottelesin.
https://www.youtube.com/watch?v=yRPaCzUaon0
Tiesittäkö, että rikas on sellainen jolla on rahaa riittävästi ? Köyhien sitä lisää pitää kerätä. Henkisesti köyhät taas on niitä jota sanotaan tyhmiksi.
Rikas mies ?
1
137
Vastaukset
- Alfalaval
Taitaa rahakkairen ongelma olla enempi se, että käyvät töis kun eivät osaa olla ja laiskotella, Huono omatunto se teköö rauhattomaksi ja jatkuvasti pitää touhta tai vähintään vaharata jotaki, Paasatahan , että kaikkien pitää töitä teherä, kun niitä sisällä vituttaa kun eivät itte osaa olla rennosti.
Ennen päriättihin vaikkei ollu eres koneeta, Nykyään ei muka päriätä vaikka on ropotit ja traktorit, Kyllä se on niin, ettei juuri kenenkään seleväpäisen tarttisi töitä teherä, mutta kun alakaa omatunto aharistamahan, niin pakko touhata. Haijoukon suos polokea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 406963
- 323928
- 453310
- 402919
- 172696
- 372228
- 162186
- 412133
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482067- 392010