Suomi muuttui pienessä ajassa rauhallisesta pohjoiseuroopan valtiosta raiskaustilastojen kasvun ja terroripelon maaksi. Betoniporsaita ja nosturiautoja sijoitellaan rekkaesteiksi ja poliisit kulkevat lentoasemilla konepistoolit valmiina.
Oliko suomi liian tylsä maa asua vai miksi näitä jännämiehiä tänne haalittiin ? Jos lapseni kuolee Suomessa terroriiskussa niin tulen viemään laskun, vastuulliselle politikolle aivan henkilökohtaisesti !
Oliko suomi liian tylsä maa asua vai miksi näitä jännämiehiä tänne haalittiin ? Jos lapseni kuolee Suomessa terroriiskussa niin tulen viemään laskun, vastuulliselle politikolle aivan henkilökohtaisesti !
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kiittäkää suvaitsevaisia, noita itsekkäitä ja pahoja ihmisiä.
Kiitos tästä Sipilä, Soini ja orpo!
ja ryssät kiittävät putinia pietarin iskusta
suomeen sen sijaan ei ole isketty
Tulee noille panssari Audeille ja Mersuille käyttöä tällä menolla. Että silleen.
Muslimit ja suvaitsevaiset pitää kaikki tappaa.
Eliitti näki tässä oivan tilaisuutensa päästä veronmaksajien kukkarolle.
Vokkibisnestä pyörittävistä monet ovat Sipilän, Orpon ja Stubidon
kavereita.Toisekseen päättäjät voivat näin hallita kansaa pelolla ja
kerätä pisteet kotiin kun muka palauttavat osan matuista kotiin.
Mitään ei olla puhuttu siitä, että tuhansia tulee lisää vuosittain.
Varohan että ei tule kaupanpäälle vihapuhe tuomiota.
On tämä touhu jotain niin käsittämätöntä. Viranomaiset kuitenkin varustautuvat nytkin vappuna terrori iskun pelossa. Pelolle on annettu todellakin valta.
Pohjois-Amerikasta kotoisin olevaa minkkiä alettiin tarhata Euroopassa. Eikös vain jotkut noista otuksista onnistuivat karkaamaan luontoon lisääntyen holtittomasti.
Myös Suomi sai osansa tuosta vieraslajista, joka nykyisin asuttaa koko maata aiheuttaen vahinkoa alkuperäiselle ekosysteemille.
Vieraslajien kotouttaminen Suomeen on ylivoimainen, ellei peräti mahdoton tehtävä...
Ja niitäkin tuholaisia osa porukasta vapauttaa luontoa tuhoamaan.. Sama sakki hyysää näitä uusimpia tuholaisia!