Vappuruisingille!!

PoutapäivätKortilla

Se on taas tämmöinen kesän kynnysjuhla,säätiedotuksissa kuulemma lähiviikkoina luvataan oikein jopa lämpenevääkin.
Aika terävä sääennustus etten sano!
Ei muuta kun Amerikanlotjapaskat,kiinankipot,paikallista mannertuotantoa olevat muinaisjäänteet kuin korviketarvikkeista kyhätyt itäkotterotkin ulos suulista,nastakummit alle,toppatakki päälle ja loskaa lennättämään luu ulkona kun perinne niin vaatii.
Se on eri asia onko ideassa mitään itua,nauttikko siitä kumpikaan osapuoli mutta eipä ole ruuhkiakaan ihmisistä tai muista liikennöijistä.
On tämä ihme paikka vapaaehtoisesti asua kun lentokoneella pääsee jo tunnin parin lennolla ihmisten ilmoille ja ei tarvi torpassa kyhjöttää suurinta osaa vuotta huonon sään vuoksi,harrasteautoilla tms täällä ei tee yhtään mitään kun kesäkin lyhenee lyhenemistään.

0

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

        Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
        Rovaniemi
        10
        1227
      2. Martinan hevoset.

        Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
        Kotimaiset julkkisjuorut
        305
        1185
      3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

        Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
        Maailman menoa
        372
        1111
      4. Ethän leiki kanssani J- mies

        Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
        Ikävä
        92
        776
      5. Molemmat päät

        aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
        Ikävä
        113
        730
      6. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

        Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
        Kuhmo
        12
        721
      7. Kasteen merkityksestä ihmiselle

        Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
        Kaste
        371
        680
      8. Liikenne onnettomuus

        Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
        Konnevesi
        6
        650
      9. Miltä kaivattusi näyttää?

        Mitä vikoja? jne
        Ikävä
        30
        627
      10. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

        Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
        Maailman menoa
        113
        621
      Aihe