Tää on tosi noloa, mutta oon miettinyt jo pitkään, että oonko normaali ihminen, kun tykkään katsoa videoita joissa joku ihminen synnyttää lasta??? Oon siis 11v ja tunnen itseni ahdistuneeksi asiasta:(( Onko muilla sama ongelma vai oonko epänormaali:(???
Oonko normaali?
Nolo11
489
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pliis vastatkaa oikeesti:'( Oonko jotenkin epänormaali:/
Kyllä, olet epänormaali. Voit kuitenkin lohduttautua sillä, että maailmassa on vielä paljon sinuakin epänormaaliampia ihmisiä.
Joo, ja niin totta! Mietin vaan, että pitäskö mun hankkii apua tohon asiaan?
Minun mielestä sinä et ole yhtään epänormaali! Sinä olet vain löytänyt sinua kiinnostavan asian! Kannattaa miettiä vaikka asiaan liittyviä ammatteja:) Ja jos sinua ahdistaa asia niin voit jutella asiasta jollekkin vaikka terveydenhoitajalla,vanhemmille tai jollekkin muulle luotettavalle aikuiselle. Varmasti on ihmisiä jotka ovat kiinnostuneet samasta asiasta kuin sinä. Muista jos olet kiinnostunut jostain ehkä omasta mielestäsi "epänormaalista" asiasta ei tee sinusta epänormaalia ihmistä. Joten älä murehdi asiasta:)
T.psykologi Anne.