Kertokaa Tampereen virkamiesjohtajat, milloin se tavara-asema räjäytetään tuusan nuuskaksi, niin päästään oikein joukolla katsomaan. Siitä voi tulla Tampereelle sellainen vetonaula, että rakennus on räjäytettävä kahteen kertaan.
Kaupungin päättäville elimille tiedoksi, että räjäytyksen jälkeen tavara-asema on paljon helpompi siirtää kuorma-autojen lavalla kaatopaikalle kuin viedä se ehjänä sinne kiskoja pitkin.
Kaupungin päättäville elimille tiedoksi, että räjäytyksen jälkeen tavara-asema on paljon helpompi siirtää kuorma-autojen lavalla kaatopaikalle kuin viedä se ehjänä sinne kiskoja pitkin.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ensi torstaina kello 13:00. Kannattaa olla ajoissa paikalla!
Miksei sitä pureta hallitusti tiilet numeroimalla, niin sen jälkeen aseman voisi pystyttää vielä ennalleen johonkin muualle, vaikka siihen muutaman kymmenen metrin päähän.
Itse numeroisin seuraavasti: ylin eteläinen tiilirivi vasemmalta lukien E1.1, E1.2 jne. Toiseksi ylin rivi samalla seinustalla E2.1, E2.2 jne. Länsipuolella sitten L1.1 jne. Kasaaminen taas päinvastaisessa järjestyksessä.
Voithan sinä räjäyttää itsesi, siitä olisi suurempi ilo.
Tavara-aseman ohitus autolla on äärimmäisen helppo ja vaivaton tapahtuma, pieni heilautus 1/4 kierros ratista ja toinen takaisin, se on siinä. Jos asema puretaan, tielle tehdään kuitenkin jonkinlainen hidaste, tai mutka betoniporsaista. Näitä tarkoituksella tehtyjä haittoja meillä on tiet täynnä, niitä jopa ihmiset huutavat lisää.
Parempihan tuollainen luomuhidaste on kuin keinotekoinen pomppu, joka oikein houkuttelee testaamaan iskareiden toimivuutta.
Tampereella on jo tarpeeksi tuhottu historiallisia rakennuksia, mutta tää nykyajan älypuhelin kansa ei sitä tajua????
Tavara-asema ja Morkku on jo tuhottu jättämällä ne heitteille. Ihmiset eivät vaan tajua mitä tarkoittaa termi "korjauskelvoton". Älyttömintä on se että täysin tuhottu Tulitikkutehdas on "suojelukohde"!
Tamperelaiset elävät ekologisesti kestämättömällä tavalla. Tulitikkujakin rahdataan maailman ääristä, vaikka hyvää tulitikkuhaapaa kasvaisi kaupungin alueellakin aivan riittävästi.
Tampereella on nähty monenlaista talonvaltausta. Voisiko seuraava olla se, että tavara-asema vallataan ja siitä ei luovuta ennen kuin tämä asemarakennus on päätetty purkaa!
Tuossa mörskässä ei ole mitään suojeltavaa ! Parolan panssariprikaati voisi tulla kylään ja kokeilla miten helposti panssarivaunu ajaa läpi tuosta rötisköstä. Ja jos ei pääsisi läpi niin tykit vaan laulamaan, saisi sotilaspojat todellista ja kaikkia hyödyttävää harjoitusta.
Rötiskön vuoksi viereinen risteys on jalankulkijoille todellinen surmanloukku! Vertako suojelijat kentällä haluaa ?
Ei tarvita kuin kauhakuormaaja vähän tönäisee ja sitten pistelee auton lavalle
Nääsneula joutaa räjäyttää myös matalaksi. Ärsyttävä tappi joka rikkoo muuten kauniin horisonttinäkymän. Tampereella pitää rakentaa ales, ei ylös päin. Sen vuoksi täällä on myös alan teollisuutta.
Tavara-asema pois ja äkkiä. Ei sille mitään käyttöä löydy kuitenkaan ja on pussituksissa tien sivussa.