Hesarin toimittaja osannut valita paljastavan kuvan
http://www.hs.fi/kotimaa/art-2000005195814.html
http://www.hs.fi/kotimaa/art-2000005195814.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Seiskasta saamme sitten lukea, että helluntaihomo vietteli kohupastorin.
Missäs Timo Närhi on nyt.
Ainakin Toiviomatkojen kautta lintuset Närhi ja Tiainen suunnittelivat yhteistä Israelin matkaa lokakuussa. Ehkä muutoksia luvassa.
Todennäköisesti Timppa on etsimässä uutta sensaatiota, minkä varjolla saisi kutsuja muuallekin kuin Hirvaskankaalle. Uskon Sana Satakunnan viime vierailun jälkeen lappu pistettiin nopeasti luukulle, eikä Timpalla ole oikein kysyntää muualla.
https://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/nelja-autokuntaa-naki-enkelin/
Odotellaan jännityksellä Timpan siskon Ruth Närhen ja Johanna Tukiaisen julkista keskustelua. Viimeksi Johanna oli näistä sisaruksista lähempänä totuutta, mutta laivapastorska Närhi vei Tukiaisen takaisin uskonsanalaisuuden maailmaan.
Johanna Mia Tukiaisen tekstiä.
Haluan esittää julkisen anteeksipyynnön koskien kommenttejani ja varoituksiani Patrick Tiaisesta, sekä joitain vääriä lausuntojani Ruth Närhestä. Asia koskee Mauno Mattila nimistä hyvin sairasta miestä Seinäjoelta, joka on saanut useat ihmiset pyörryksiin puheillaan ja ilkeilyillään kohdistuen Patrick Tiaiseen sekä Timo Närheen. Jumalan voideltuihin koskeminen; heidän ilkeä naljailunsa tai heidän arvostelunsa on hyvin VAARALLISTA!!!!!! Myös mm. tapakristillisyys, että käydään… kirkossa jne. ehtoolliset varsinkin sellaisille henkilöille jotka eivät ole uskossa; on Jumalan pilkkaamista. Olen myös hyvin loukkaantunut Seppo ja Arja Nissiselle, jotka manipuloivat minut katkaisemaan välini Ruth Närheen!!!! Sain jo kauan aikaa sitten, ennen viimeistä tapaamistamme Nissisten kanssa, inboxiini todella loukkaavia ja suorastaan törkeitä viestejä Arja Nissiseltä. Koen asiaan liittyvän mustasukkaisuutta miestänsä kohtaan, vaikka siihen ei mitään aihetta koskaan ollut. Nyt olemme menossa hyvin pitkällä Raamatun Ilmestyskirjan lopunaikoja; meidän pitää olla äärimmäisen tarkkana mitä sanomme toisista uskovaisista ja muutenkaan, sekä olla jatkuvassa pyhityksessä jokainen sekunti.
"Ainakin Toiviomatkojen kautta lintuset Närhi ja Tiainen suunnittelivat yhteistä Israelin matkaa "
Tel Avivin homopraideille vai?
Mikä lintu siitä tulee kun närhi ja tiainen parittelevat
--> uros käki
Hesarin jutun alemmassa kuvassa Tiainen levittää käsiään kuin lintu siipiään, mutta kuvasta ei ilmene, onnistuuko maasta irtautuminen. Mahdollisesti gravitaatiovuorovaikutus on kuitenkin tilanteessa hallitseva ilmiö.
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Painovoima
https://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/nelja-autokuntaa-naki-enkelin/
Vai semmosta... Puoli tuntia ollut enkeli siinä neljän autokunnan nähtävänä. Ei kukaan älynnyt ottaa kuvaa?
Kaikenlaisia sekopäitä. Huhuh.... Ja kansa uskoo...
Jösses sentään.