Kun äidilläni on vakuutusrästejä jostain kumman syystä joista ei selviä ihan heti niin voiko tehdä niin että äitini on tämän auton omistaja edelleen ja mut laitettaisiin haltijaksi js äitini toiseksi haltijaksi ja liikennevakuutus sitten mun nimiin koska on halvempi ja auton saisi nopeammin tien päälle? Minä joskus käytän autoa mutta enemmän äitini. Vai jääkö auto vaan seisomaan pihaan? Vakuutusta en ottaisi samasta firmasta missä äidilläni on niitä rästejä senkin takia koska eri firmassa vakuutus mulle halvempi.
Vastaukset 1
- Osa-aikaeläkeläinen
Myöhäinen vastaus, mutta periaatteessa kyllä. Ostin tyttärelleni auton, ja hän haltijana maksaa kaikken auton käyttöön liittyvän. Minä olen omistaja. En tiedä miten nuo äitisi maksusotkut vaikuttavat, mutta periaatteessa asia on ok.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll21990Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514833- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560