mikämon tenox turkiksi paljonko maksaa tarvitaanko resepti
nukahtamis lääke
ranhan
6157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Turkin apteekeissa on ilman reseptiä saatavaa unilääkettä, jonka nimi on Unisom. Onhan siellä muitakin unilääkeitä, joiden nimiä en tiedä. Jos tarvitset nimenomaan Tenoxia, voit kysyä vaikuttavan aineen perusteella, esim. Tenoxia nimellä tematsepaami. Antavat, jos antavat.
Nettiostokset ei taida onnistua lainkaan koska Turkki ei ole EU-maa. Netistä Suomeen tilattaessa jää nalkkiin postitulliin ja aletaan keskustella sakkojenkin suuruudesta. Reseptiä ainakin kysellään.
Ulkomailla reseptivapaa lääke voikin olla Suomeen tuotaessa reseptilääke tai ainakin käsitellään lääkeaineena jolloin tuontimääräykset tiukkenee.
Ei kai kysyjä nettiostosta tarkoittanutkaan, vaan ostamista paikan päällä, siis Turkissa. Jos ostaa Turkissa ja käyttää siellä, mitä laitonta siinä on? Sitäpaitsi tietääkseni Turkin suurimmissa apteekeissa on paikalla myös lääkäri, joka voi kirjoittaa tarvittaessa reseptin.
Miten kukaan uskaltaa syödä ulkomailta tilattuja lääkkeitä ? Lehdessä oli lähiaikoina, että kun tullilaboratorio oli tehnyt pistokokeitaan joku lääke oli sisältänyt hivenen jotakin pelkkää styroxia ja rotanmyrkyksi luokiteltavaa ainetta.
Miten kukaan uskaltaa käydä ulkomailla tai edes naapuripitäjässä?
Homekoulut, ilmastonmuutos, Ebola -virus ja kaikki muut. Oletko varma, ettei omassa asunnossI piileskelisi hometta, radonia tai muita myrkkyjä? Sietääpä varoa. Sitä odotetllassa voit lukea lisää kauhu-uutisia. Yeah!!