Lääkäri määrää, hoitaja häärää ja potilas........
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201705082200124667_u0.shtml
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201705082200124667_u0.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ai että tällaista. HOITAJA tekee kirurgisia toimenpiteitä - huh-huh. Mutta olihan tässä juuri television aamuohjelmassa haastateltavana opiskelijoita, jotka esiintyivät valkoisessa lääkärintakissa kuin olisivat valmiita lääkäreitä. Toisella, vasta loppuvuonna valmistuvalla lähihoitajaoppilaalla, roikkui stetoskooppi kaulassa kuten lääkäreillä. Ei taida koskaan joutua sellaista käyttämään työelämässään.
Lääkäriltä lääkärin oikeudet pois heti, Valvira suojelee lääkäreitä Suomessa ollaan pahasti jäljessä. Täällä pääsee vaikka minkälainen koni tohtori leikkaamaan. Tavallinen on ihminen Suomessa huonossa asemassa mutta jos on vaikka ministeri niin kyllä hänet hoidetaan hyvin?
On se että ei tälläisille lääkäreille ei saada kuria, lääkärit on ainoa ryhmä jotka saa tappaa ihmisiä joutumatta syytteeseen?