Aiheena joko hallintareksiteri tai sote tai molemmat.
Klo 14.00 tv1:ssä alkaa lähetys eduskunnasta
kzshgfzsdws
18164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Joten paskaa koko tuutin täydeltä.Valehtelijoiden klubi kokoontuu.
-lisänä kehuminen että jumppa tuottaa tuloksia nopeasti . pakolla ja kiireessä tehty on ...... pelkkä päätösten nuijiminen ei tarkoita että asiat tulevat hyvin hoidetuksi ( tehdään määrää laadun kustannuksella ) , tosin nythän on mieluisia lakeja tulossa osalle porukkaa ja osalle sataa niskaan muutakin kun lumihiutaleita
Kohta lähetys alkaa. Keitin justiin kahvit.
kauhee haju kun kymmenet suut suoltaa kakkaa.
Olen tänään hyvällä tuulella enkä aio kääntää vastatuuleen.
Jospa siellä tungetaan kaikki se sotesonta takaisin Sipipilänperseeseen.
Vois olla ihan hyvä vaihtoehto. Rehulan hanuriin mahtuu myös työnnettävää.
Mistä ne asiakassetelit haetaan? Kunnansihteeriltäkö?
siinä voi sydänkohtaukseen kuolla kun rupee valitsemaan palveluntuottajaa . asiakassetelit voi varmaankin itse tulostaa netistä , näinhän kaikki toimii , tee itse ja selvitä itse ja siihen se sitten loppuu. maakuntapalveluntuottajaasiantuntijalta ?
Vanhat ihmiset eivät nettiä käytä.
Haenko hoitotakuusetelin afgaaninoita,apul.kaupunginjohtaj Nussima Nasulta?
Vai keneltä sen saan?!
SOTE 0 juha rehusen märkäuni ...................... ei aiheuta toimenpiteitä................ Eduskunnan vahtimestarit pesevät Juhan kurahousut ja päivä alkaa olemaankin pulkassa.
puhetta johtaa juopon äänen ja naaman omaava SATONEN
Hän on entinen grilliyrittäjä.
Hallituspuolueet kantavat kovasti huolta että kaikenkokoiset yritykset pääsevät rahstamaan ihmisten sairauksilla.
Sote poljettava suohon hallintarekisterin kanssa.
Tähän sote keskusteluun sen verran,että sosiaaliturva kuuluu niille ketkä sitä äänestää, ja valtion tehtävä olisi hommata valtiolle riittävästi rahaa että kaikki menot tulisi hoidettua ilman rikkailta enää kerättäviä suuria veroja.
Tämä merkitsee että valtiolla kuuluisi olla Suomen kokoiselle kansalle satoja miljardeja tileillä enemmän rahaa kuin nyt ,niin kuin esim. Norjassa on.
Just persu-Pirkko Mattila puhuu ja jännittyneenä odotan alkaako Rouva Tukholman reissunsa tapaan kihertämään.
Menee jännittämiseni vuoksi harakoilla persu-Pirkon puhe.
http://www.is.fi/ulkomaat/art-2000002951097.html