JA VELVOLLISUUS EROTTAA MARJAMÄKI OITIS TÄMÄN ILLAN MATSIN JÄLKEEN.......
*) JOUKKO KIEKKOVAIKUTTAKIA H:KI ( T:RE )
meillä on oikeus
14
283
Vastaukset
- minäEnsinä
selostajiien ylisanat vituttaa........... KUKAAN Ylen tai maikkarin selostaja ei uskalla puhua totta koska työpaikka menisi oituis ............. suurta huiputusta alusta loppuun... tyhmää kansaa kusetetaan 6-0.... mutta minua ette kuseta.
- Harlamov
En usko, että valmentaja on antanut määräyksen harhasyöttöihin ja jatkuvaan myöhästelyyn kiekon perässä.
- VaikuttajaTuruust
Kirjoituksen tyylistä voisi päätellä, että jokin ylimääräinen aine on vaikuttanut kiekkovaikuttajiin.
- kiekkogurut
SALPIETARILIOSTA YLI-SUURINA KERTA-ANNOKSINA NAUTITTUNA saattaa vaikuttaa pelaajiin ,,mutta e i meihin kiekkovaikuttajiin.
- allekirjoittanuthhhhh
TAMMINEN VALMENTAJAKSI HETI
- kohuturnee
SUOMELLA ON VELVOLLISUUS KESKEYTTÄÄ ..koko turnaus ja tulkle pois häpäisemästä syyttömiä veronmaksajiaan
- 532353
MARJAMÄKIPUURO LINNAAN PETOKSESTA ! NARRASI SUOMEN KANSAA KYTTÄÄMÄÄN VIIKON TELKKARIA iavan turhaan.
- Lidintäti
eroaako marjapuurohousu?????????????????????????????????????????????????? oletko valmis lukemaan erosta iltalehdessä ????????????????????????????????????????????????
- aloittajax
anteeksi .................................
- MÖLLIKEINO
SUOMI PELAA EDELLEEN V UODEN 1970 KIEKKOA----------- HERÄTYS LEIJONAT ....TASSUTELKAA JO VIIMEIN 2000-LUVULLE.
- ksirnxisskk
Et ollut edes syntynyt vuonna 1970 joten et varmasti tiedä minkälaista lätkää silloin pelattiin.
- 7988989
sinä olet pelle ja syntynyt 1990 minä jo 1950
- Lammio
Tämä ei ole mikään punakaarti, jossa komppanianpäälliköt valitaan huutoäänestyksellä!
- Vasiljev
Mjnä Pietrarist kirjoittelen ja ihmettelen miten Soomi pojka anttaa viela Lauri Marjamäen jatka valmentajan. Pilaa koko Ljeiona jääkiekon jos saapi vielä jatkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1054104Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572318Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?741600Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61093- 66844
- 21803
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118803- 39782
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50769- 62748