Karismattisten Voitelu ?????

voitelussa

Koko ajan karismaattiet tuomitsi meitä varottajat kun me sanoimme että voitelu on Luciferin voima koska ei Jumala voi käyttää saasta niin kuin nyt tuli ihan julkisesti ilmi että Patrick on.. Oletteko löytäneet Rakkaat karismaattiset teidän Raamatussa että Jumala käyttää homot ja että Jeesus olisi lähettänyt homot kaikkien maalimaan tekemään kaikki hänen opetuslapseksi??

12

404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voitelussa

      Karismaattisten vouhutus on hiljentynyt ! Mutta vielä vain aniharvassa on noussut Jumala Pelko että missä oikein uidaan ja on lähtenyt hakemaan Pelastusta siitä Voimasta mitä kaataa uskovaiset ja saa heidät aivan mielisairaan näköisiä! Kumma juttu mun mielestä ettei pelastus ja vapautus Jeesuksen Nimessä ja Veressä Luciferin voimasta !!

      • sekavaasoppaa

        mitä oikein selität!??


      • Voitelussa
        sekavaasoppaa kirjoitti:

        mitä oikein selität!??

        Totuuden joka ei taida mielyttä sun henkesi ja herrasi ??


      • saviseutulainen

        Nm. "Voitelussa",

        teki varsin hyvän ja tärkeän aloituksen ja tuo sitä seuraavassa viestissään selkeästi esille mistä karismaattisessa KAAOKSESSA on kyse.

        >>Mutta vielä vain aniharvassa on noussut Jumala Pelko että missä oikein uidaan ja on lähtenyt hakemaan Pelastusta siitä Voimasta mitä kaataa uskovaiset ja saa heidät aivan mielisairaan näköisiä!<<

        Juuri näin!
        Kundaliinivoimasta eli valhe henkien riivaajavoimasta on kyse.


      • TotuuttaRakkaudessa

        Niin on. Totuuden& Rakkauden Hengellä täyttyneet, havahtukaa että Herramme Jeesus koettelee kaikkien sydämen asenteita, Hänen sallimansa hengellisen KAAOKSEN keskellä! Osottautukaamme Hänen palvelijoikseen, autetaan ja nostetaan toisiamme siten miten Herra voimia ja kestävyyttä antaa! Ei anneta perkeleelle voittoja toinentoisensa perästä! Siunausta.


    • SatunnainenOhilukijainen

      Meidän Jumala on järjestyksen Jumala ja Jeesuksen todelliset opetuslapset maailma tunnistaa siitä että heillä on rakkaus keskuudessaan.

    • Kyllä Patrick Tiainen oli Jumalan käytössä ja Pyhä Henki vaikutti hänen kauttaan. Jotkut saattoivat hengessään havaita, että hän taisteli haureellisuutta vastaan, mutta se ei tehnyt häntä luciferin voitelemaksi. Oli selvästi nähtävissä, että Patrick taisteli tätä kiusaustaan vastaan ja halusi palvella Herraa kokosydämisesti.

      Opissa saattoi olla joidenkin mielestä virheellistä painotusta, mutta Pyhä Henki selkeästi vaikutti hänen palvelustyössään ja hedelmänä oli monien uskoontulo ja sairaiden paranemisia.

      Jokainen voi myös mennä itseensä ja nähdä, että itselläkin on kiusaus jollakin elämän alueella - Patrick siis ei ole poikkeus. Kun henkilö on vielä paljon Jumalan käytössä, niin saatana sitäkin aggressiivisemmin hyökkää ja tekee kaikkensa, ettei Jumalan työ edistyisi, eikä ihmisiä tulisi uskoon. Meidän tehtävä ei siis ole syytellä, vaan rukoilla Jumalan valtakunnan työntekijöiden puolesta. Ymmärtää myös, että he ovat aivan erityisen kovalla taistelurintamalla ja todellisen saatanan hyökkäyksen kohteena. Saatana etsii ne heikot alueet ja hyökkää niihin hyvin voimakkaasti.

      Parasta, mitä nyt voisimme tehdä, olisi rukoilla Patrickin puolesta, että hän pääsisi ylös lakeemuksestaan, eikä jäisi siihen.

      • AnythingGoes

        Mitä vieläkin rajumpaa tarvittaisiin, että heräisit eksytysten lumoista?


      • Oikea.Mielenlaatu

        Vanhurskaita ovat nm uusi.luomus sanailusi!


      • älkää.uskoko.tiaista

        Patric Tiainen ei ole koskaan ollut Jumalan valtakunnan työntekijä, vaan eksyttäjä ja harhaanjohtaja, jonka Jumala on paljastanut, jotta Hänen lampaansa kavahtaisivat laumaa raatelevaa sutta.


    • mnähh

      Ei yhtään Jumalan pelkoa elää synnissä ja saarnaa. Itse kyllä pelkäisin henkeni puolesta jos toimisin noin. Yhä vaan häntä palvotaan ja väitetään itse Jumalan olevan puolellaan voi kauhistus.

    • EläHöpise

      Uusi luomus: "Et voi olla tosissasi!"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      168
      1428
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      41
      1019
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      725
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      650
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      637
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      28
      632
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      20
      622
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      577
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      573
    Aihe