Outo tapa piilotella

Jumalallanlaallanlallatilallanlalla on kyllä tosi kumma tapa olla kaiken aikaa vain piilossa. Eihän sellaiseen voi uskoa kukaan!!!
355
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuoleminen pitäisi kieltää viikonloppuisin ja pääsiäisenä, tulee monelle paha mieli.

Äänestä
  • Kuoleminen on vain iloinen asia, koska siitähän vasta elämä alkaa. Notta kaikki kilvan ylistämään ihanaa kuolemista!!!

    Äänestä

Näinhän se on, että tehdäkseen jumalolennostaan "uskottavan", teistien täytyy se todellakin piilottaa, jolloinka se käy merkityksettömäksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


aivan.uskomatonta kirjoitti:

Jumalallanlaallanlallatilallanlalla on kyllä tosi kumma tapa olla kaiken aikaa vain piilossa. Eihän sellaiseen voi uskoa kukaan!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu