Täysin paskaa ensimmäinen erä. Suomen petturit: Marjamäki ja lusmuilija Patrik Laine! Lainetta olisi tarvittu, koska koko muu joukkue on lammaslauma. Patrik petti meidät.
Vituiks menee!!! NORJA TÄLLÄÄ SUOMEN VITTUUN!!!
tappiotulloo
3
140
Vastaukset
- 345353
hävettää.......................
- masa59999999
Patrik Laine ei ole pettänyt ketään, ei ainakaan minua. Päinvastoin, ollakseen noinkin nuori, on pelannut aika monet arvokisat Suomen paidassa. Siinä oli Winnipeg Jetsilläkin sanansa sanottavana.
Toivon Patrikille kaikkea hyvää ja menestyksekästä NHL-uraa tästä eteenkinpäin. - 543765429
joo olihan eka erä kyllä täyttä p*skaa. olen itsekkin sitä mieltä että marjamäki ei ole kovin vakuuttava valmentaja. mutta laineen päätös oli todella älykäs hän miettii siinä omaa nhl uraansa. tulemme kyllä tulevaisuudessa näkemään lainetta maajoukkueessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4272849Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys182404Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1252196- 1211880
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2421580Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861230Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2051229Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511193Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel281178TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p201080