http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201705122200134695_u0.shtml
Onko se jotain sellaista että toisilta ilmisiltä kerätään rahaa pakkoveroina ja sitten se raha jaetaan toisille ???
MINKÄ HELVETIN TAKIA ???????????????
Onko se jotain sellaista että toisilta ilmisiltä kerätään rahaa pakkoveroina ja sitten se raha jaetaan toisille ???
MINKÄ HELVETIN TAKIA ???????????????
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sitä se juuri on. Toiset elävät leveästi erilaisilla tuilla, ilman mitään omantunnontuskia. Ruoka haetaan leipäjonoista, jää sitten rahaa etelänmatkoihin.
Asumistuki luotiin Suomeen kokoomuksen kovinpina hallitusvuosina ja oli siinä yhteistyössä kepu ja demaritkin jotka tanssivat tuota EU ripaskaa kun Venäjä siirtyi kapitalismiin.
Täällä KesKokoomuksen porvarilandiassa jopa menestyneiden yritysten työvoimakuluista voi saada palkkatukea yhteiskunnalta veronmaksajien laskuun, vaikka voitot yksityistetään. Samoin monet, monet suuret menestyvät yritykset saavat yritystukia veronmaksajien laskuun. Ymmärrän sen jos huono-osaisia ja pienituloisia yhteiskunta auttaa, mutta että menestyviä yrityksiä ja niiden rikkaita omistajia.
Asumistuki on tuki jota valtio maksaa rikkaille asunnon omistajille.
Vai tiedätkö jonkun köyhän joka saa asumistukea?
Asumistuen saaja on asunnon omistaja.
Asumistuki maksetaan omistajan tilille.
Omistaja siis rikastuu veronmaksajien rahoilla.
rehellinen ihminen maksaa vuokransa omista rahoistaan, mutta sellainen joka saa verokassasta kähmittyä asumistukea, maksaa vuokran sillä, ei omilla rahoillaan..
Kiitos kun muistutit tuosta saatanallisesta epäkohdasta.
"Onko se jotain sellaista että toisilta ilmisiltä kerätään rahaa pakkoveroina ja sitten se raha jaetaan toisille ???"
Ei se on maataloustukea.
MINKÄ HELVETIN TAKIA ???????????????