Gorpatsov esitti surun valittelunsa

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201705152200138659_u0.shtml

Gorpatsov sanoi kantavansa Maunoa aina sydämessään !
Jos sanoja olisi Suomalainen - tuo leimattaisiin jo homosteluksi, mutta Venäjällä saa miestenkin suhteet olla läheiset
7109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kuvitellaanpa, miten demokraattinen, rauhanomainen, aseet riisunut ja tieteen ja taiteen, sekä ihmisoikeuksien osalta edistynyt, länsimainen menestysvaltio EU:n (ja kenties NATO:nkin) merkittävä jäsen Venäjä olisikaan, jos Gorba olisi ollut vallassa koko tämän ajan.

Jääkiekossakin ehkä vielä pärjäisivät.

Mutta Venäjä sössi tämänkin mahdollisuutensa, eikä tietenkään voi myöntää virheitään.

Joko Putin on esittänyt surunvalittelut ?

Äänestä

Jeltsin oli hyvä Venäjän Presidentti.
Hänen aikanaan Venäjällä puhalsivat vapauden tuulet.

Entinen KGB agentti Putin haluaa viedä Venäjän takaisin samaan diktatuuriin kuin mitä oli NL aikana.

Putinin mielestä NL hajoaminen oli 1900 luvun pahin tapahtuma ! Eli kertoo hyvin paljon siitä mitä hänen päässään liikkuu.

Eipä tarvitse ihmetellä että Putinin kaikki vastustajat yksi kerrallaan kuolee.
FSB jatkaa siitä mihin KGB lopetti :(

Äänestä

Vanha kunnon Korpatsov.

Äänestä

Gorpatsov oli karismaattinen ja hieno mies. Raisa oli tyylikäs nainen, muistan kun kävivät Suomessa oliko ollut v-1994. Raisa otetiin liian varhain pois.

Äänestä
  • Totta joka sana; Gorba on syvästi inhimillinen mies. Jetsin-parka halveksi M.G: a täysin turhaan.

    Äänestä

  • Kävivät Suomessa 80-luvun lopussa. Minäpä olin siellä Hakiksessa tsiigaamassa ja näin Raisan. Gorbaa en nähnyt.

    Äänestä

Fasisteja vituttaa kun ne ei saaneet läpi Krimin laivastotukikohdan valtausta eikä Georgian muuttamista länsimieliseksi. Fasistia vituttaa niin saatanasti. Kyllä se on jaksanut yrittää. Venäjän kansa on riistäjistä saanut niin tarpeekseen, ettei enää ota itselleen mitään mulkku fasisti riistäjiä hallitsijoikseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


GorpaMuisteli kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201705152200138659_u0.shtml

Gorpatsov sanoi kantavansa Maunoa aina sydämessään !
Jos sanoja olisi Suomalainen - tuo leimattaisiin jo homosteluksi, mutta Venäjällä saa miestenkin suhteet olla läheiset

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu