Missä viipyy työpaikkailmoitukset mediassa ???????

Hallitus voisi kertoa myös miksi nousukausi hämärän peitossa, irtisanomisia kyllä !?
454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miten voi tyhjiä ilmoittaa!?

Äänestä

Eikö lestadius ilmoita, kun pipilä konttii aaamulla kuin allahit??on se sairas lahko, voi niitä piipilän syntejä, kyllä karma seuraa sinua ja jälkeläisiä?? KOPIO

Äänestä

Yleensä on ollut kun nousukaudesta puhutaan,niin lasku on jo ovella !?
Meni äkkiä kun korotkaan ei heilahtanut !?

Äänestä
  • Kasvu ei välttämättä näy työllisyyden paranemisena. Ne ovat 2 eri asiaa. Nykyisin tuottavuuden kasvu monasti lisää työttömyyttä. Matemaattinen totuus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Abrahamm kirjoitti:

Hallitus voisi kertoa myös miksi nousukausi hämärän peitossa, irtisanomisia kyllä !?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu