Onko tiedossa luotettavaa kotisiivoojaa omakotitaloon Klaukkalassa, esim. 2-3 krt/km. Ei lapsia, yksi pikku koira. Firma tai yksityinen käy. Ketä suosittelette?
Kotisiivousta Klaukkalassa?
6
235
Vastaukset
- Tms12
Siis krt/kk.😊
- Loisto_idea
Pyydä jotain romania siivoamaan koska he ovat tunnetusti
ahkeria ja jo heidän kulttuuriinsa kuuluu siisteys ja puhtaus.
Myös vanhusten kunnioitus kuuluu heidän kulttuuriinsa
kaiken muun hyvän lisäksi.
Koska he joutuvat kokemaan syrjintää valtaväestön rasismin
takia niin samalla osoittaisit ettei sentään kaikki ole
ennakkoluuloisia rasisteja. - Vainniin
Kaiken muun hyvän lisäksi..? Siis jos ei ota romania töihin on rasisti?
- tms12
Ei ketään yksityistä olisi tiedossa, kuka olisi käynyt esim. teidän kotonanne?
- VaroVaroJaVaro
Varo kaikkia vieraita ihmisiä. Vasinkin ulkopuolisten suosittemia ja luetettavilta tuntuvia. Et mitenkään voi tietää, kuka loppujen lopuksi pääsee asuntoosi valitsemasi siivojan sairastuttua tai jos hän ylityöllistyy ja palkkaa apulaisia sijaisiksi. Arvaa mistä maasta!
Paras olisi joku lähellä asuva kaikkien tuntema naapuri.- Tms12
Tuo on totta, siispä täytyisi löytää se "tiedetty" ihminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1752968
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642566- 2032220
- 731849
- 1021773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91651- 1021452
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171151- 811120
- 951079