Orpo on selvästi

vitsiniekkoja se voi itselleen järjestää nolla korotukset:

http://www.iltalehti.fi/politiikka/201705192200148209_pi.shtml
570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vanhaa virttä Orpo ulisee. Taitaa käydä kuten viime syksynä Orpon julistamille kevään leikkauslistoille. Niille naurettiin makiasti. Nollalinjalla tässä on menty jo useita vuosia. Nyt olisi hyvä saada jo kunnon prosentti-/eurokorotuksia.

Äänestä

taloustaantumat osuvan yhteen Kokoomuksen hallituskausien kanssa. "Orpo perustelee tiukkaa linjaansa seitsemän vuotta kestäneellä taloustaantumalla"

Äänestä
  • Mutta ökyrikkaiden veronkiertoa helpottava hallintarekisteri oli Orpon märkä uni mikä piti saada väkisin läpi.

    Äänestä

  • wlsxnd kirjoitti:

    Mutta ökyrikkaiden veronkiertoa helpottava hallintarekisteri oli Orpon märkä uni mikä piti saada väkisin läpi.

    joka eniten vaalitukea antaa.

    Äänestä

Juuri oli lehdessä et Suomen talous kasvaa nopeiten EU:ssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ÄläUntaNää kirjoitti:

vitsiniekkoja se voi itselleen järjestää nolla korotukset:

http://www.iltalehti.fi/politiikka/201705192200148209_pi.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu