Tutkijalausunto julki: Suurmoskeija voisi parantaa integraatiota Suomeen – ”Harva muslimi radikalisoituu moskeijassa”
Uusi suomi
Ihanaa! Nyt se on tutkittu.
"kaupunkikuvassa näkyvät moskeijat antavat signaalin islamin hyväksymisestä osaksi yhteiskuntaa."
Uusi suomi
Ihanaa! Nyt se on tutkittu.
"kaupunkikuvassa näkyvät moskeijat antavat signaalin islamin hyväksymisestä osaksi yhteiskuntaa."
Vastaukset 23
Vanhimmat
Miksi niissä moskeijoissa on asevarastot? Miksi niissä saa puhua vihapuhetta? Miksi siellä houkutellaan nuoria allahin sotureiksi?
Moskeijat eivät edistä mitenkään kotoutusta. Kun mennään uskonto edellä niin muut lait eivät merkitse mitään.
Moskeijat ovat radikalisoinnin kouluja, vihan sekä väkivallan lietsonta paikkoja, jotka keskittyvät tuhoamaan kristillistä kulttuuria, arvoja ja elämäntapaa.
.
Ne ovat paikkoja, jossa paikallinen kulttuuri tuhotaan keskitetysti.
Hallituskin on kyllästynyt suomeen.
Niin kauan kun islamin oppeja saarnataan moskeijoissa ja opetetaan suomen kouluissa, ei kotoutus onnistu. Romanit sai pitää oman kulttuurinsa ja sitä alettiin palvomaan, mikä on tulos. Kaikki rikollisuus onkin kulttuuriin kuuluvaa ja suomalaisten on se hyväksyttävä.
Suomeen ei kaivata moskeijoita, eikä integraatiota. Pysykööt aavikolla beduiinit.
No huhu huh mitä tutkijoita. Musut nimenomaan radikalisoituvat moskeijoissa. He vain odottavat kutsua/käskyä.
Hyvin on saatu tiedotussuunniteltua ja assosioitua tämänkin tutkimuksen tulokset aivan päälaelleen todellisuudesta ja käytännön elämästä...
Sukkivakitko olleet asialla taas..?
Vai mitä sukkivakit, hä..?
Missä maassa näin on käyny onko esimerkkejä.........
Australiassa. Nuorimies haki repun moskeijasta ja meni poliisiasemalle . Ampui siellä virkailijan. Mitähän repussa mahtoi olla? Tapahtui syyskuussa 2015.
Ranskassa on siis rauhallista integroitumista.
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/ranska-sulkenut-noin-20-moskeijaa-ja-rukoushuonetta-joulukuun-jalkeen/6011470
Ei olekkaan sattunut sitten niin mittään.
Nizza, Pariisi, Charlie Hebdo, ...
Meikäläinen mitään integraatiota halua vaan itsenäisyyden takaisin.
EI Helvetti moskeijoita ei Suomeen uskontona jo islamistilaiset ovat sekopäitä emme halua niitä emmekä moskeijaa Suomeen, menkööt sinne maahan mistä ovat tulleet. Ennen sanottiin maassa maan tavalla tai pois elikä painukoot sinne missä saavat harrastaa islam uskontoa
Moskeijoihin keräännytään hakemaan voimaa ja uskoa vääruskoisten maapallolta hävittämiseen tähtäävässä terrorismisodassa. Sitä pahempia terrori-iskuja tehdään, mitä enemmän islamistit saavat tilaisuukisa joukko-kokoontumisille.
Islam on puhdasta terrorismia ja se olisi pitänyt kriminalisoida Euroopassa heti toisen maailmansodan jälkeen. Jokainen islamisti on potentiaalinen teroristi, johon tulee suhtautua kuin vääräuskoisten murhaamiseen iskua suunnittelevaan terroristiin.
Niin, on se karmea ajatella, että vielä vuonna 2017 puolletaan jonkun saatanan satuolennon sekopäisten harhojen julistamiseksi sekä ylläpitämiseksi moista massapsykoosia varten suunnitellaan rakennettavaksi moinen palvontapömpeli. Kun vielä asiasta enemmän tietävät neuvoa, että älkää ihmeessä antako rakentaa moista suurpömpeliä. Samanlainen palvontakultti on valitettavasti vielä hengissä täälläkin, joskin vanhoissa teksteissä ilmenneitä satuja on hieman ajan saatossa muutettu vähän sivistyneempään suuntaan. Paavinpalvontakultissa sensijaan kukoistaa vielä järjettömimmistä järjettömin ehkäisykielteinen asenne.
Minä nuorempana kuvittelin, että kyllä koulutuksen myötä häviää moiset palvontakultit ainakin täältä pohjoisilta seuduilta, vaan eikö mitä, näin netin aikakautena olen tullut huomanneeksi, että hörhöhommat näyttävät etenevän vielä hullummaksi. Olen jotenkin mieltänyt, että Suomessa on ainakin yritetty pitää politiikka ja uskonto erillään ja sitä kohti yritetään edetä. Mutta mitä vittua, eduskunta veisaa virsiä sekä kuuntelee jumalansanaa istuntokauden alussa. Sekä piispa pirskottelee presidenttiparin päälle pyhiävesiä ja mutisee mantroja.
Lukee näiden uskovaisten tekstejä esimerkiksi täällä suomi24-palstoilla, niin aivan seinähulluja näyttävät täälläkin olevan. Hoitoon moiset tulisi saattaa sekä uskonnot kieltää kokonaan.
Aivan samaa mieltä. En voi käsittää miten vielä 2010 luvulla ihmiset uskovat yliluonnollisiin olentoihin, jotka tuolla jossain toisessa ulottuvuudessa tarkkailevat ihmisiä. Suhteellisen älyapaata menoa.
Suurmoskeijalla on kyllä positiiviset vaikutukset... islamisaation etenemiseen eli se nopeuttaa prosessia Suomen saattamiseksi islamilaisen lain alle.
Tutkimuksen mukaan suurmoskeija olisi magneettina islamille. Se vetäisi kehitysmaamuslimeja ympäri maailman asumaan Helsinkiin ja pääkaupunkiseudulle. Mitä lähemmäs moskeijaa, sen parempi.
Tätähän Suomen kansa todellakin haluaa, eikö vaan!
Jotain on ymmärretty väärin, tai sitten vain pientä häviävää osaa kansasta on kuultu. Tai sitten kansaa ei ole kuultu lainkaan. Juuri niin. Pakolla rakennetaan jotain ja pakotetaan ihmiset hyväksymään.
Miksei suoraan tehdä selväksi sitäkin, että suomalaiset halutaan hävittää maailmasta? Kuka se ehdotti, että yli 60 milj. pakolaista voidaan ottaa suomeen? Mikä on opin nimi, joka laittaa ihmisen julistamaan suoranaista hiljaista kansanmurhaa? Siitä sitten kerrotaan historiankirjoissa 500 vuotta myöhemmin...?
Kyllä täytyy kiittää maailmaa muslimeista. Muistan kuinka aikoinaan porukassa pohdittiin mistä saadaan se voima, jolla suomi saadaan hajoamaan. Mistään ei saatu sellaista vipuvartta, jolla olisi oikeasti saatu mitään aikaan. Soitettiin vain punkkia lujaa, ja tapeltiin poliisien kanssa.
Nyt kapinasukupolvi on löytänyt tien ja hioutunut hiilestä timantiksi. Tarvitsi vain löytää se vipuvarsi, eikä mikään tavoite tunnu enää liian isolta. Ratkaisu oli törkeän yksinkertainen. Ei leikitä enää kapinamielellä pahiksia, vaan ollaankin niin hyviksiä, että kaikki muut normaali-ihmisetkin alkaa näyttää sen rinnalla pahiksilta. Ei ole olemassa absoluuttisia arvoja, vaan se miltä asiat näyttävät ovat kiinni mielikuvista ja kontrasteista. Tavallinen perus-isänmaallinen työssäkäyvä nuori saattaa näyttää tosi anarkistin vieressä ihan maitopojalta, mutta kun maskeeraat sen saman anarkistin sopivalla kuvastolla pastellivärejä, luonnonsuojelua ja humaanisuutta ja lyöt vaikkapa keppihevosen käteen, niin se sama maitopoika alkaakin näyttää aivan natsilta, joka pitäisi panna poliisitutkintaan.
Jos suomeen ei olisi saatu muslimeja maahanmuuttajina, niin sitten olisi pitänyt keksiä jotakin muuta, jonka varjolla voisi tehdä määrättömästi pahaa. Luonnonsuojelua jo kokeiltiin, mutta sillä on rajansa kuinka paljon pelkästään luonnonsuojelulla voi tehdä haittaa yhteiskunnalle. En tiedä mitään muuta niin oivallista työkalua kuin maahanmuutto. Ja siinä ollaan pääsemässä vasta alkuun.
edes suomeen pakoon tulleet musut EIVÄT ITSE KANNATA SITÄ
KENEN ASIALLA US oikein on?
Sillä ainakin pilataan hieno REDIn alue aivan kokonaan. En voi käsittää miksi..
Kalasatamasta tulee matujen ihka oma kaupunginosa jossa on myös terveysasema, kela ja sossu uudessa kauppakeskuksessa.
..TOTTA! Vieressä on nimittäin voimalaitos, joka lopetetaan 2025? voitaisiinko se liittää muslimien koulutuskeskukseen, joka siihen rakennetaan? Siellä voitaisiin harjoittaa nykyaikaisen "great satansin" voimaloiden tuhoamista erilaisin pommein ja kurkunleikkauksin!
Ajatelkaa kansainvälistä muslimien maassamme vierailuja; finnairin erikoislennot, Kabuliin, Islamabadiin, Iraniin ,montavuoroa päivässä jne..