Eikä nato-trollit sille mitään voi.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Jep 1 - 0 ja trollit vinkuu.
Jep, jep... 4-2.
Ihanaa, Kanada, ihanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !
Huomenna NATOon, eiks je? :J
Jees 2 - 0. Trollit itkee ja vikisee.
Kanada ei kuulu NATO:on
RUS-FIN finaali.
uigiluguilgu
" Venäjä pieksee kanadaa" Kiinnostavaa toimintaa
Kumpi joukkueista kuuluu tiltun pelkäämään natoon?
Uskon sen. Väkivalta on venäläisille luonteenomaista.
Aika sähäkkä aloitus...
No niin, tää on kohta tasan...
torsti vinkuu kuin sika.
2 - 1 onko tasan jo?
2-2 on.
2-4
Liian aikaisin Venäjältä maalivahti pois ja se oli siinä...
Kanadalleko?
Hah kyllä oli maksettu tuomari.
Aivan, Kanadan paitsiomaalistahan se loppukiri lähti...
Ryssästä ei ollut juuri mitään vastusta. Eikä kyllä yllätä.
Sillälailla. Kanada loppuottelussa Suomen simpukkaa vastaanko?
Tyypillinen moka Venäjältä, passivoituivat johtoasemassa kuten Suomi. Näki heti kolmannen erän alussa miten velttoa Venäjän peli oli ja tappio siksi varma. Pitäisi pelata aina rohkeasti omaa peliään, muuten ei johtoaseman pitäminen onnistu tasaväkisissä peleissä. Suomi sortuu tähän vähän väliä, näissä kisoissa tsekkejä ja Norjaa vastaan. Ruotsia vastaan tätä ei tapahdu kuitenkaan, sveduilla on tällä kertaa niiiiin plajon parempi joukkkue ettei Suomi johda missään vaiheessa ja lopputulos 5-1 Ruotsille.
Vielä muka 5-1. Hevon vitut, hurrit hakkaa nämä tampiot numeroin 7-0. Mutta niin siinä käy kun ei osata pelata vaan haahuillaan pitkin laitoja, kyyhötetään maalin edessä eikä älytä laukoa kiekkoa kohti maalia.
Menikö aloittaja itkemään jonnekin? Hiljaista on!
Venäjä häviää aina asian kuin asian.
Voittaa kuitenkin Suomen huomisessa pronssiottelussa.
Nyt muuten nähdään ja punnitaan Marjamäen simpukka-taktiikan voima, lopetin kiekon seuraamisen kun näin surkean ja tylsän Kärppien puolustuspelityylin viivelähtöineen pari vuotta sitten. Kiinnostavaa on kyllä seurata, miten Suomen simpukkapuolustus pärjää Ruotsin terävää hyökkäyspeliä vastaan. Jos jotain vinkkejä haluais Leijonille ja Marjamäelle antaa, niin kannattaisko ensisijaisesti satsata ovelaan ja nopeaan rohkeaan hyökkäyspeliin? Sen sijaan kuin pelkurimaiseen puolustuspeliin? Kummastakohan pelityylistä yleisökin tykkää? Sanotaan nyt suoraan, meikäläistä vituttaa katsoa passiivista lätkää jossa peruutetaan, ja vastustajan rohkeaa hyökkäyspeliä rikkomalla ja viivyttämällä vain yritetään voittaa. Ruotsalaiskriitikko oikeassa, rohkea peli-ilo tipotiessään. Mutta sinällään ihan mielenkiinnosta kannatan Leijonien taktiikkaa, koska kun taktiikka on valittu, ja jos sillä voitetaan pelejä ja saadaan maaleja, niin mikäs siinä, vittuilla voi Talvisodan puolustustaktiikallakin vastustajalle ja kait "voittaa".
Katsotaan mitä ilta meille tarjoaa. Oma veikkaus sveduille 4-2 tai 5-1, tai jos ihme mäihä käy Leijonilla taas, niin sanotaan 2-1 ta jopa 3-1.
Tilanne jo 3-1, joten kyllä Ruotsi hakkaa Suomen vähintään numeroin 4-1. Suomi nyt vain on yksinkertaisesti PASKA.