Kristinuskon keskuudessa liikkuu monenlaisia harhaoppeja, jotka johtavat uskovia ahdinkoon. Tapani Suonnon opetuksen aiheena on väärät demoniopit. Opetus jatkuu seuraavassa jaksossa.
https://www.youtube.com/watch?v=iexnUasH6fY
https://www.youtube.com/watch?v=iexnUasH6fY
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuulkaapa asiaa.
ok---
En ole kuullut että kukaan tuon "väärän opin" edustajista ole koskaan sanonut että ihmisessä asuu saatana ja perkele, Suonto karrikoi tahallaan asiaa. Sehän olisi hullua puhetta. Puhutaan demoneista ja demonisista vaikutuksista ihmisen mielen ja sielunmaailmassa.
Sen myönnän, että vapauttamista ei saisi mennä tekemään sellainen joka ei asiasta tiedä, eikä ole kokemusta, niin ei ole kumma jos jäädään edelleen mm. masennukseen ja ahdistukseen.
Miten hän ei kommentoi Raamatullista vapauttamista ollenkaan jota Jeesus teki koko ajan.
Tälläkin alueella, niinkuin muillakin uskonelmän alueilla on liikkeellä kaikenlaisia kokemattomia
"skeuaan poikia" ja sellaiset sekoittavat koko asian.
ÄLÄPÄ VALEHTELE NYT NOIN SUORAAN. SUONNOLLA EI ONE SINUN TARPEITASI.
SUONTO on vielä alkeissa Pyhä henki asioissa ja voimavaikutuksissa .
Jos teillä on jotain kiistakysymyksiä kehoitan kysymään Suonnolta, 30 v kokemus kaikenalan kristillisistä kysymyksistä ja antaa vastauksen mihin vain.
Vai alkeissa 50 v. uskossa ja opettajana.