Medialla on taas ilonpäivä, tietävät millä nettisivunsa täyttävät. Siinä ohessa toteuttavat itsemurhapommittajan viimeisen toiveen ja takaavat hänelle maailmanlaajuisen kuuluisuuden. Kansa saa kauhisteltavaa ja facebookin empatisoijat voivat kääriä profiilinsa taas uuteen lippuun ja RIPitellä omaa hyvänihmisen imagoaan.
Ja kaikilla on taas niiin tarkoituksellista elämää elettävänä tänäkin päivänä.
Ja kaikilla on taas niiin tarkoituksellista elämää elettävänä tänäkin päivänä.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Kaikki maahanmuutto kielteinen uutisointi pitää kieltää. Valemedia uutisoikoon valeuutisia.
Joo ja syätetään vain nämä juoksijat ja diskotellaan pilipalien kanssa -se tuottaa ja pirusti rumistaaa
Helppoja tuomion sanoja sanottu terrorismista: "evil loosers" (Trump), "act of barbarity" (kuningatar Elisabeth), "islamilainen terrorismi hävitetään maanpäältä" (Trump joku päivä sitten Saudi-Arabiassa).
Terroritekoon ei tarvitse kuin varastaa kuorma-auto tai kyhätä kotitekoinen pommi ja etsiytyä väkijoukkojen sekaan. MITEN ikinä enää päästään terrorismi-vapaaseen aikaan? Ei mitenkään. Liian helppoa julkisuutta.
havittämällä aines ja tyynin, koskas siihen sitten ryhdytään -jää nähtäväksi
koston kierre päälle
vähän mainittuna, nuo eivät taputtelemalla lopeta
Kuten sanoit, koston kierre, se on taatusti ikuinen. 9/11 iskun jälkeen kansa vaati kostoa juuri valitulta presidentiltä ja sen se myös sai. Kierre alkoi, eikä loppua näy.
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000001266424.html
"Hävittämällä aines?" MISTÄ, hyvä mies, tunnet ja tunnistat "hävitettävän" AINEKSEN, kun tämä viimeisin itsemurhapommittaja oli tällainen:
– Hän oli aina hiljainen poika, erittäin kunnioittava minua kohtaan. Hänen veljensä Ismael oli ulospäin suuntautunut, mutta Salman oli hyvin hiljainen. Hän oli hyvin epätodennäköinen tällaisen tekijäksi, eräs yhteisön jäsen kertoo Guardianille.
Tulipas opeille tunistamisvaikeus het kerralla, mites ne karstulalaiset lähtikään amerikkaan entisaikoina.
Onks Lapualla näkynny jo terroristeja?
Aika lähellä oli jo takavuosina. Kauhajoella.
Tulevia kotikaupunkeja.
https://www.youtube.com/watch?v=Ls62MRkbTBU
tähänkös päästetään
Kaikki muslimit eivät ole terroristeja, mutta kaikki terroristit ovat muslimeja.
Näin se homma etenee! On helppo olla oikeassa! Oon jo useamman kerran sanonut, että vielä Euroopassa, mukaan lukien Suomessa, aseet puhuvat! Harjoitettu hallitsematon maahanmuutto ja maahanmuuttajien hyväksikäyttö tähän johtaa! Johan se ääneenkin sanottiin!! Saattaa olla, että ennen kuin tapahtua alkaa, pääsen viimeiseen poteroon!!
Nuohan on pientä, mitä on tulossa! Kenen joukossa seisot, kenen lippua kannat??
Joensuus taasen nämä kelleet pelehtivät alaikäisten tytöjen kanssa, tätähän esiintyy lisäksi ympäri suomen--
On nämä kelleitä -koskas maksavat ja kunnolla siitä töyhtöhyypät.
Briteisähän on nytkin vielä jytkyn jäljiltä lisäksi 20-kriitisesä tilassa -kyllä mussakka jetkat tämän tempun osaavat ja kehtaavat -mitähän tälläkään rivoudella luulevat saavuttavansa matalaohtat -kaikki vielä nuoria ja lapsi kärsimässä -näitten kivenheittäjien tempuista.
ruakitavia vielä kaikki
Suomeen ei pidä päästää yhtään muslimia.
Täällä olevat tulee karkoittaa pois välittömästi.
Ainut keino välttyä terroriteolta.
"Latteuksia hokemalla ei terrorismi lopu", otsikoi blogikirjoituksensa joku nuori nainen Uudessa Suomessa. Siinä toinenkin, joka on kyllästynyt kuulemaan terrorismin tuottamaa ja mihinkään johtamatonta uhofraseologiaa. Television uutislukija-toimittajat eilenkin olivat ihan huippua aiheeseen liittyvien tyhmien kysymysten ja kommenttien keksijöinä. Mm. soittivat Englantiin suurlähettiläälle ja kysyivät onko suomalaisille asetettu matkustusrajoitus. Jess, nyt ovet säppiin ja kaikki kotiin pelkäämään, sillä maailma pelastuu.
Pelkojen ja hysterian lietsominen näyttää olevan uutislähetysten ja muun mediauutisoinnin päätarkoitus. Aiheen asiantuntijat sensijaan ovat aina asialinjalla.
Tuhomme odottaa jo ovella, koskas laukee sisälle ja niitä on palijon syöpäläisiä sitten.
Katselkaas ite oikeista medioista tätä euroopan valtaus tuhoamisyritystä mitäs mussukat nyt pitää yllä ja viisastukaa, järkevät heitot täältä poistetaan, lessukka päätäjien tahdon mukaisesti.
Laittakaa nimeä kehiin jotka näitä puoltaa tänne Lapualle.
Järkeviä julkaisuja -kun katselee näkee mitä tuhoa nämä vetävät mukanaan ja omistushalua, kaikki näitten tahtojen mukaisiksi muututava ja sharia pääle näitten hallintaan, eikös jumankauta järki yhtään herää---
Lapualla poistatetaan järjestelmälisesti, jotta kyllä tässä kietales on mukana, samat jutut muualla pysyvät foorumilla, oikein on lapualla matutajan henkeä ja viimeisen päälle vaikeuksien hakijoita ja mussukoitten levitämistä kaikin tavoin sekaame, tämä on sitä ns. soluttautumista...
puhetta
https://www.youtube.com/watch?v=3zwP4ZJw9xI
vaan
Sveitsissä päätettiin, ettei terroriteosta tehdä erityisuutisointia. Se on oikein.