Milloin suvakismi loppuu?

Mitä tarvitaan, että suvakismi loppuu?
30327
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Unelmamatujen keinokonsteja suoraan suvakkeihin kohdistettuna.

Siinäkö lääke suvakismiin..?

Äänestä

Persuja ja venäläisiä ei Suomessa enää kovinkaan moni suvaitse.

1Äänestä

"Milloin suvakismi loppuu?
Mitä tarvitaan, että suvakismi loppuu?"

Se tuskin loppuu mihinkään kuten se , että se syntyi. Jotkut meistä on rakennettu niin pääkuoreltaan ohuista tarpeista , että tyhmyys paistaa läpi. Ja kuten mainoksessa eikä siinä vielä kaikki. Näillä ohutkalloisillla on eräs ominaisuus jota ei käy kyin ihmetteleminen. Tosin sanalaskukin sanoo :" Joukossa tyhmyys tiivistyy". Sen olen huomannut jokaiseen joukkoliikkeeseen tarkemmin tutustuessani. Siellä on niitä jotka vievät ja niitä jotka seuraavat vaikka vikisten. Esimerkiksi kelvannee tuo TV stä tuttu "pääministerin kyselytunti". Kriittisin silmin tuota ei jaksa pitkään katsoa , mutta lyhyt otoksina se uusintoina esitettyujen kotimaisten elokuvien ja erilaisten "Nolojen tilanteiden video pätkien" välissä ja "vierasformaattiin" rakennettujen ajankohtais ja viihtytys ohjelmien välillä nekin kelvannevat.

Äänestä

Suvakismi loppuu, kun suvakin läheinen joutuu iskun uhriksi.

Äänestä
  • Noin se valitettavasti on.

    Äänestä

Kun kalifaatti syntyy

Äänestä
  • Sitäkö toivot ?

    Äänestä

  • Burkhakiinni kirjoitti:

    Sitäkö toivot ?

    Eihän sitä tällä menolla voi estää
    suvakismin seuraus

    Äänestä

Ei lopu milloinkaan.

Äänestä

Kun kaikki naiset pukeutuvat burkhaan

Äänestä
  • Siinä vaiheessa, tai hetki ennen sitä, minäkin, rauhaa rakastava immeinen, lupaan lähteä itsemurhapommittajaksi.

    Kohteen valikoin TODELLA harkiten ja tarkkaan.

    Ugh. Olen puhunut.

    Äänestä

Viikonloppuna maailma kylässä tapahtumassa näkee suvakkipatjoja, jos tuonne uskaltaa mennä.

Äänestä

Suvakismi loppuu just silloin kun se lopetetaan.

Kyse on vain tahdosta.

Äänestä

Sitten kun laitetaan suvakit samalla tapaa riviin, kuin meidän hyllytetyssä juhlarahassa. Ei ole kaukana enään.

2Äänestä
  • Sekin riittää että laitetaan riviin henkisellä ylivoimalla.

    Ei tarvitse aseita käyttää tai niillä uhkailla.

    Äänestä

Luulen näiden ryssien kirjoittamien ketjujen loppuvan ennen suvaitsevuutta.

1Äänestä
  • Toivottavasti nautit suviseuroista "täysin rinnoin" tänä vuonna...

    Äänestä

  • Aika surkea argumentti tuo "ryssä". Miksi? No siksi, että isänmaataan arvostavat ovat niitä, joiden sukulaiset kävivät sotaa ryssää vastaan, kun taas suvakeissa on niitä kommunistien ja käpykaartilaisten jälkeläisiä

    Siispä: oikeasti sinä edustat itse sitä ryssien puolta :)

    Äänestä

  • näinsenytvainmenee kirjoitti:

    Aika surkea argumentti tuo "ryssä". Miksi? No siksi, että isänmaataan arvostavat ovat niitä, joiden sukulaiset kävivät sotaa ryssää vastaan, kun taas suvakeissa on niitä kommunistien ja käpykaartilaisten jälkeläisiä

    Siispä: oikeasti sinä edustat itse sitä ryssien puolta :)

    Suomessa meuhkaavat "isänmaalliset" ovat suurelta osalta ryssiä. Tänne kirjoittavista enemmistö on heitä. Mm. De Whitin porukkaa johtaa Venäjä.

    Äänestä

  • paska.rajan.taakse kirjoitti:

    Suomessa meuhkaavat "isänmaalliset" ovat suurelta osalta ryssiä. Tänne kirjoittavista enemmistö on heitä. Mm. De Whitin porukkaa johtaa Venäjä.

    No+höpöhöpö!+Itse+ainakin+olen+100%+suomalainen,+isänmaallinen+ja+kriittinen+sekä+molempien+vanhempieni+isät+olivat+sodassa+Neuvostoliittoa+vastaan.Taitaa+olla+samanlaista+paskaa+kuin+"äärioikeisto+on+suurin+uhka"+roska,+mitä+oksennetaan+jatkuvasti+punavihertoimittajien+kynästä+ja+suusta+ja+hölmöt+uskovat.+Milloinka+meinasitte+herätä+tästä+kuplaunestanne+ja+ottaa+tosiasiat+kauniisiin+käsiinne?+Tässä+on+jo+mennyt+aika+monta+vuotta+ja+yhä+pahemmaksi+käy+tuo+terrorismi.+Ei+näytä+teidän+konsteista+seuraavan+muuta+kuin+lisää+kuolleita+Euroopassa.

    Äänestä

Sitten kun suvakit on loppu?

Äänestä

Veikkaan että suvakismi loppuu, jos terroristit iskevät niin, että iskussa kuolee suomalaisia poliitikkoja ja/tai riittävästi muita suvakkeja. Nythän "pelolle ei saa antaa valtaa" - porukka, eli poliitikot, nauttivat suojelusta, josta tavallinen Suomen kansa ei osaa edes uneksia.

Äänestä
  • "Nythän "pelolle ei saa antaa valtaa" - porukka, eli poliitikot, nauttivat suojelusta, josta tavallinen Suomen kansa ei osaa edes uneksia."

    Jännä juttu kuinka juurikin ne, jotka tuota "ei saa antaa pelolle valtaa"-fraasia hokevat ovat juurikin kaikkein suojellummassa asemassa yhteiskunnassa ja suojelun tasoa nostetaan koko ajan lisää...

    Äänestä

  • KostoTarjoillaanRaakana kirjoitti:

    "Nythän "pelolle ei saa antaa valtaa" - porukka, eli poliitikot, nauttivat suojelusta, josta tavallinen Suomen kansa ei osaa edes uneksia."

    Jännä juttu kuinka juurikin ne, jotka tuota "ei saa antaa pelolle valtaa"-fraasia hokevat ovat juurikin kaikkein suojellummassa asemassa yhteiskunnassa ja suojelun tasoa nostetaan koko ajan lisää...

    Unionistipoliitikot eivät voi myöntää sitä, että unelma maahantunkeutujista oli kardinaalivirhe, josta joudutaan maksamaan viellä erittäin kova hinta menetettyjen ihmishenkien kautta.

    Äänestä

  • SäästäEiPerheenKoiraakan kirjoitti:

    Unionistipoliitikot eivät voi myöntää sitä, että unelma maahantunkeutujista oli kardinaalivirhe, josta joudutaan maksamaan viellä erittäin kova hinta menetettyjen ihmishenkien kautta.

    Siinähän se totuus tuli. Näin on. Eli ne äärimmäiset raukkikset ovat juuri niitä, jotka ovat invaasiosta vastuussa.

    Äänestä

Tuo on aika kummallista ettei saisi pelätä?
Sehän on luonnollista ihmiselle, kun nämä tappajat sen kuulevat mediassa ettei pelolle saa antaa tilaa hehän kiihdyttävät vain iskujaan ajatuksella että kyllä kohta pelkäätte länsimaalaiset vääräuskoiset kun pistetään sata hengiltä.

Äänestä

Suunta varmaan muuttuu ku joku rupee lahtaamaan virkamiehiä ja eliittiä nyt on vasta menny siiviilejä ehkä se avaa silmät.

Äänestä
  • Ranskan vaalien aikaan isis jo uhkaili. Mitään ei kuitenkaan tapahtunut. Ehkä turvatoimet oli niin tapissa?

    Äänestä

  • Unelmamatut valitsevat helpompia maaleja kuin poliitikot ja unionistipoliitikot tievät vallan hyvin sen, aivan kuten nyt tässä suvakkien märkien päiväunien Manchesterin unelmaiskussakin taas kerran nähtiin.

    Äänestä

Suvakismi loppuu kun suvakin pää vierii pitkin katua sharia-miekan katkaisemana. Ehkä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


asiallinen_aloitus kirjoitti:

Mitä tarvitaan, että suvakismi loppuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu