Kaikkien aikojen paras James Bond on lopettanut agentin tehtävät 89:n vuoden ikäisenä.
Salainen agentti 007 Roger Moore on kuollut
00.7
19323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Paras Bondi oli se missä oli Chirstopher Walken pahiksena. Toiseksi paras olis se missä lähti hevosen hanurilla suihkukoneella.
"hevosen hanurilla suihkukoneella." -suomennos kiitos!
Piti sanoa hevosen hanuriSTA. Oli alkukohtaus ja lopuksi laskeutui bensa-asemalle tankkaamaan lentokoneen. Sen jälkeen alkoi alkutunnari. Taisi olla toiseksi uusin Mooren Bondi, varmaan Octopussy?
Bondien parhausjärjestys:
1. Moore
2. Connery
3. Brosnan
4. Craig
5. Daltony
6. se yksi jonka nimeä en muista
Seuraavaksi Bondiksi sopisi irlantilainen Colin Farrell, joka on sellainen Conneryn oloinen näyttelijä.
Täysin samaa mieltä paitsi, että ekat kolme ja siihen loppuu Bondit.
Paras on Craig ja sitten Connery.
Pyhimys hän oli.
huutokaupakeisarista tulee uusi pondi
"Kaikkien aikojen paras James Bond"
Älä naurata. Pelle se oli. 1970 luvun Bond leffoissa oli enemmän huumoria kuin Uuno Turhapuro elokuvissa.
Huumorielokuviahan tuollaisten olla pitääkin. Ainoastaan lapset menevät hakemaan agenttielokuvista "jännitystä".
Näin juuri. Brosnan yritti olla ehkä eniten Mooren kaltainen, mutta huumorin ulosanti oli hänelläkin hieman väkinäistä. Muut olivatkin sitten enemmän tai vähemmän nyrkkisankareita.
1.Connery
2.Moore
muita ei olekkaan.
Minusta Connery osasi olla melkein flatainen...
Moore oli se lapsuuteni bondi. Turha noita lähteä vertailemaan. Brosnan oli hyvä kyllä.
Brosnanin näkeminen Bondina oli aika hauska kokemus. Ainoa leffa missä olin hänet aiemmin nähnyt oli nimeltään muistaakseni joku "ruohonleikkaaja" tjsp, sellainen hieman scifi kauhuleffa, jossa yksi tyyppi muuttui kärpäseksi tai jotain sen tyylistä. Moorea en muista nähneeni muissa rooleissa kuin Bondina.
Moore tapettiin samalla lailla kun Kilde ja Manu. Säteilyttämällä. Ajoitus oli laskettu.
Luukanen-Kilde murhattiin varmasti -väitteen toi suomeksi tietääkseni ensin esiin Teemu Vehkala bloggauksessaan http://nwohavaintojapromo.blogspot.fi/2016/01/rauni-leena-luukanen-kilden-kuolemasta.html , jonka alkuperäislähde on: http://whitetv.se/en/mind-control-mk-ultra/1149.html
Monien rajatietoihmisten mielestä tuo Vehkalan väite on totta.
Moore kuoli nopeasti edenneeseen syöpään 89-vuotiaana 23. toukokuuta 2017. Virallinen kuolinsyy on vain hämäystä. Tämä on uusin salaliitto teoria.
Onhan noita julkisuuden henkilöitä tapettu ja syy on jäänyt epäselväksi vaikka virallinen syy onkin kerrottu. Mutta mikä Bondissa nyt olisi ajankohtaista tai Mooressa. 'Roger' tietenkin voisi merkitä, että viesti on vastaan otettu ainakin radioliikenteessä mikä on Jenkeissä käytetty menetelmä kuitattaessa sanomia. Roger on radioliikenteessä käytetty lyhenne, jota käytetään ilmaisemaan, että viesti on vastaanotettu ja ymmärretty. On tärkeää huomata, ettei "roger" kuitenkaan tarkoita, että vastaanottaja toimisi saadun viestin mukaisesti. Voihan sekin olla mahdollista että Bondkin meni piiloon lavastaessaan tai salliessaan kertoa että hän on kuollut. Olla pois julkisuudesta on samaa kuin olla kuollut yleisölle sillä harva tapaa heitä luonnossa koskaan. Vakoilu markkinat käyvät kuumana.
Manchester bluffi saattoi olla kuittaus Manusta.
''''''''''''''''''''''''''''NYKY TERRORISMI ON SIIRTYMÄSSÄ UUTEEN VAIHEESEEN'''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Merkittävänä uhkana Kilcullen nostaa esiin ad hoc-terrorismin, jollaisia Eurooppaan kohdistuneet terrori-iskut ovat pääasiassa olleet.
- Veitsi- ja autohyökkäykset, yksittäiset liikkuvat hyökkäykset aseen kanssa, alueiden haltuunotot kuten Pariisin Bataclanissa sekä hyökkäykset infraan kuten lentokentille ja rautatieasemille Brysselin tapaan.
Ad hoc on psykologisesti helppo ratkaisu poistaa omalle suosikkinäkemykselle syntyvät ongelmat. Näin ongelmallinen data poistetaan tekemällä erityisiä oletuksia, joiden katsotaan toimivan tilanteen yhteydessä. Jos tällainen pelastava oletus valitaan siksi, että se pelastaa uskomuksen, se on ad hoc.
'''''''''''''Tämä kirjoitus tässä alla on syy millä kuitattiin Roger Mooren poistumine julkisuudesta'''''''''''
>"Mutta hän (Manu) sai kiittää presidenttiydestään siitä, kun Kekkoselta sädetettiin ensin aivot pellolle. (Vähän niikö Manultakin loppuaikana, mutta hän eli vain pienen aikaa Urkkiin verrattuna) Siitä alkoi nyky-Gladion ylämäki Euroopassa (Urkin eliminoimisesta) joka kulminoitui Palmen bluffi murhaan, joka tosin oli takapakki Gladiolle, sillä Säpo kuittasi näin Gladiolle sen että tiesivät Urho Kekkosen säteyttämisestä avaruuskuolemansädepyssyllä (AKSP)"
Sinitiira kuittaa!
-Joo noin ne faarit tuossa osuuskaupan nurkalla myös selittivät asiat..
yepyep oli hemmetin hyvä sarja Veijareita ja pyhimyksiä on ITC Entertainmentin 1970–1971 tuottama televisiosarja. Sen pääosissa esiintyivät Tony Curtis ja Roger Moore. Sitä tehtiin 24 jaksoa.