ja nauttii niistä 77 viinirypäleestä.( Ei siis 77 neitsyestä joka on väärinkäsitys.)
Siellä se isiksen höynäyttämä istuu pilven päällä
16
334
Vastaukset
- 222222
Poliisi: Manchesterin iskusta epäilty 22-vuotias Salman Abedi. 22 vuotias,22.päivä,22 kuollutta.
- Pampärs
Ilmeisesti voi viitata viinirypäleeseen tai rusinakakkuun. No, joka tapauksessa olisi kalvo puhkaistavana, mutta ei ehkä sellainen kuin on ollut kuvitelmissa.
- Kuumaavillaa
Kyseessä on käännösvirhe; Tarjolla on 77 lammasta, niitähän ne täällä maan pinnallakin ovat pökkineet
- obh123
Kuumaavillaa kirjoitti:
Kyseessä on käännösvirhe; Tarjolla on 77 lammasta, niitähän ne täällä maan pinnallakin ovat pökkineet
Käännösvirheestä puheenollen. ABC kanava esitti taannoin ohjelman jossa tuo teoria otettiin esille. Tässä David Woodin englanninkielinen video jossa hän suomii ABCn petollisuutta asiassa....
https://www.youtube.com/watch?v=TNL8xugDNZQ
eli vaikka rusinoitakin varmasti paratiisissa saa, islam voi olla kohtalokas seksihulluille muslimeille
- suurempipalkkioparatisis
Manchesterin tuoreesta pommi-iskusta vastuun ottanut terroristijärjestö Isis kehottaa kannattajiaan tuhoisiin iskuihin muslimien pyhän kuukauden Ramadanin aikaan.
- tuplabonus
Newsweekin haastatteleman islam-tutkijan Amarnath Amarasingamin mukaan äärimuslimit iskevät juuri Ramadanin aikaan, koska he uskovat, että silloin terroriteoista palkitaan paratiisissa paljon paremmin kuin Ramadanin ulkopuolella tehdyistä iskuista.
- Pampärs
tuplabonus kirjoitti:
Newsweekin haastatteleman islam-tutkijan Amarnath Amarasingamin mukaan äärimuslimit iskevät juuri Ramadanin aikaan, koska he uskovat, että silloin terroriteoista palkitaan paratiisissa paljon paremmin kuin Ramadanin ulkopuolella tehdyistä iskuista.
144 rusinakakkua? Wau!
- tamaranran
Ramadan on islamilaisen kalenterin yhdeksäs kuukausi. Tänä vuonna Ramadan alkaa huomenna lauantaina 27. toukokuuta ja päättyy 25. kesäkuuta. Ramadanin aikaan muslimit eivät saa syödä, juoda, tupakoida tai harrastaa seksiä valoisaan aikaan.
- Pampärs
tamaranran kirjoitti:
Ramadan on islamilaisen kalenterin yhdeksäs kuukausi. Tänä vuonna Ramadan alkaa huomenna lauantaina 27. toukokuuta ja päättyy 25. kesäkuuta. Ramadanin aikaan muslimit eivät saa syödä, juoda, tupakoida tai harrastaa seksiä valoisaan aikaan.
Kyllä siinä rupeaa rusinakakut näytäytymään jonain erityisen himoittavina, varsinkin jos Ramadan bonuskortilla niitä saa 144 kpl 77 kpl:n hinnalla.
- peruSisis_oli
"Terrori isku Lahdessa: Radikalisoitunut maahanmuuttokriittinen yritti ajaa 20-tonnisella kuormaajalla väkijoukkoon – Yksi kuoli. "
Isiksen lonkerot jo äärioikeistossa. - rypälemeri
Kuinka suuret bonukset tulee naisen halalteurastuksesta Lontoossa?
- obh123
Koraanissa puhutaan "houris" termillä kaunis-silmäisistä neitsyistä joita paratiisiin pääsijät voi naida. Ei kukaan varmaan rusinoita nai, eikä niillä ole kauniita silmiä, vaikka ne ehkä ruskeita olisikin. Se on väärää tietoa että marttyyrit saisi pelkkää hedelmälihaa.
ps. testaan, en valita, talossa talon tavalla, ihan kuin rusina pulla mussuttajat paratiisissa- muhasenmatti
Murhammad lupaili liikoja. Se oli itse niin kova häntämies, ettei sen paratiisissa ole yhtään neitsyttä. Se on itse korkannut kaikki. Jauhoi siis paskaa, kuten kunnon muslimi konsanaan.
- obh123
muhasenmatti kirjoitti:
Murhammad lupaili liikoja. Se oli itse niin kova häntämies, ettei sen paratiisissa ole yhtään neitsyttä. Se on itse korkannut kaikki. Jauhoi siis paskaa, kuten kunnon muslimi konsanaan.
Helvettituomiota ei saisi lausua.. en tiedä päteekö historian henkilöihin. Tiettävästi kuitenkaan Muhammed ei ollut uskossa Jeesukseen joten paratiisivisiittikin on epätodennäköinen. Islam lupailee seksikumppaneita paratiisissa uskoville, kristinusko sen sijaan ei lupaa seksiä taivaassa vaan siellä ollaan kuin enkelit
Eli miksi vääristellä sitä mitä toiset uskoo. Ei se palvele mitään kun jihadisti itsemurhaiskijät kuitenkin on hartaita muslimeja joilla on lähteensä islamilaisesen perinteen kirjallisuudessa.
- paljastaja.-
et voi olla varma siitä, ettei neitsyitä ole
- obh123
Itsemurhaiskijä tekee kardinaalisynnin joka on iankaikkiseksi kuolemaksi eli helvettituomioksi.
Islamilainen oppi nimenomaan opettaa että paratiisissa saa isorintaisia ja kaunis-silmäisiä naisia. Se on väärää oppia eikä kenenkään kannata kääntyä muslimiksi siksi että on kovat halut ja ei saa naista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1561500Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli541215Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva181990Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi50958Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus76934Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e36875- 57815
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy205798Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali152765Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze109749