Uskallatko maailma kylässä tapahtumaan?

Maailma kylässä tapahtuma Kaisaniemessä ensi viikonloppuna. Ei turvatarkastuksia. Aikaisempina vuosina paperittomat jätekasat keräilleet paskaisine olemuksineen tyhjiä pulloja. Tiedä minkä taudin tuollaisista saa.
17195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ihanteellinen kohde terroristille.

Äänestä

Ei sinne kukaan iske joten vähäpojat nyt herätys päiväunilta.

Äänestä

Kävin aikoinaan ekassa ko. tapahtumassa vuosia sitten. Totesin että ei ole minua varten.

Äänestä
  • Minun ei ole tarvinnut koskaan edes harkita osallistumistani tuohon tapahtumaan. Enhän minä harkitse turistimatkaani esimerkiksi Libyaan, Afganistaniin, Irakiin, enkä ylipäätään mihinkään muslimivaltioon tai Afrikan keenerivaltioon.

    Äänestä

Epämääräisen näköistä ruokaa, pieni olut järjettömän hintainen. Toinen toistaan oudomman näköistä hattivattia kuljeskelemassa.

Äänestä
  • Afroja, rastanuppeja, papukaija/geelilanttuja, irokeesejä.

    Äänestä

Esim. tubin.

Äänestä

Minäkään en mene sinne, mutta en minä sinunkaan luokse viitsi enää tulla, sillä et viitsi itse edes kahveja keittää, passuutat aina muita ja sitten valitat kaikista asioista ja muiden hajuista, vaikka aina kun tavataan sukkasi levittävät kamalaa lemua ympäristöön. Iso mies, mene ulos kävelemään ja pese sukkasi kevään kunniaksi.

Äänestä

Jos Suomessa etsii kunnon ihanteellista iskun paikkaa unelmamatuille niin tämä äärisuvakistien "maailma kylässä"-unelmatapahtuma on juurikin sellainen.
Toinen on tietysti "verienseisauttelija"-Lestakyrvän klaanin kokoontumisajot:
Kesän 2017 Suviseurat pidetään Porissa kaupungin keskustan tuntumassa Kokemäenjoen luodoilla.

Äänestä

Hyvä tapahtuma, ei siellä mitään tapahdu, mukana on ihmisiä kaikilta maailman kolkilta.

Äänestä
  • Vakuuttaa ennustajaeukko.

    Äänestä

Kolmantena päivänä vieraat ja kalat rupeavat haisemaan.

Äänestä

miksi mun pitäisi mennä häpäisemään itseni sinne pilvipäähippien hurmoshetkeen?

"maailma kylässä"

???
mitä helvettiä? kohta ne marssii - kuten hurrit- että raiskaria ei saa tuomita!!
TÄÄ ON SAIRASTA

marssikoot keskenään
EI KIINNOSTA
EN KANNATA TUOLLAISTA -mitä huumeita ne on vetäny?
Tämä koko asian käsittely on niiiiiin stanan sairasta - ei ole vastuullisen aikuisen logiikan mukaista.

Pelkään pahoin, että en tule enää tässä elämässä näkemään
sitä turvallista - mikä loppui tähän hyökyaaltoon.
Ja tämä tapahtui vain koska demokratia lakkasi toimimasta ...ja koska EU pakotti meidät kaikki tähän.

kun terrorismi pesiytyy - sen rauhoittumiseen menee vuosikymmeniä ja
nyt tänne on tullut elämäntapaterroristeja.
MIKSI SE PITI PÄÄSTÄÄ TÄNNE?????????

oliko merkkelillä tylsää? Eikö soroksella ollut riittävästi jännitystä ja hilloa?
ja zipi meni pistämään lusikkansa - ja uhrasi vähän liian paljon - toisten omaa.

haista hallitus iso pasca

Äänestä
  • Asiaa.

    Äänestä

EN.

Äänestä
  • EN MINÄKÄÄN.

    Äänestä

Ripulin vain saatte sieltä riesaksenne ja täytyy hypätä lääkärissä ja labrassa jättämässä ulostenäytteitä joten kiertäkää kaukaa ko. jamboree.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jää_väliin_varmasti kirjoitti:

Maailma kylässä tapahtuma Kaisaniemessä ensi viikonloppuna. Ei turvatarkastuksia. Aikaisempina vuosina paperittomat jätekasat keräilleet paskaisine olemuksineen tyhjiä pulloja. Tiedä minkä taudin tuollaisista saa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu