Muutan pois. Tontin rajoilla ja puutarhan istutuksilla ei ole mitään suojaa.
Yksityisen omaisuuden kunnioittaminen
Mitäväliä
1
181
Vastaukset
- lönrotia
Vai on jumalan puutarhuri istuttanyt mieleesi sellaisen ajatuksen että muiden pitäisi sitä sinun keräämääsi omaa ja yksityistä sielä viikunanlehden takana pitäisi palvoa ja kunnioittaa. Ja onko mielesi ja tietoisuutesi käärinliinoissa taskut, että voisit mukaasi jumalan tammen istutukset ja koulutukset ottaa.
Kunnioitus pitää ansaita, olla sen arvoinen. Toki omahyväiselle manulle ilmainen illallinen, lounaskin ja vahingonilokin maistuisi, mutta oman mielikuvituksen ja uskon mukaiselta, siis puulta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614398KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523221Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512465- 1022154
- 241893
- 231642
- 301616
- 1611484
- 351261