kiusaantuneeksi, jos törmäisit palstalaiseen kaupungilla?
Tuntisitko olosi
21
419
Vastaukset
- Minäki
Ööö... en. Olenhan mies.
- nakkelikakkeli
En tuntisi, koska enhän minä ketään tunnistaisi saati he minua. Voin turvallisesti käyskennellä missä päin suomea tuntematta oloani kiusalliseksi.
- ziseI
Kumiankka alveen ja lääkelehtisen tunnistaa. Ammeamiraalilla roikkuu kaulassa nauhassa pieniä kumiankkoja ja lehtinen etenee jalkakäytävällä har har har hokien.
Minä olen uusi täällä - miksi en tunne oikeastaan ketään. Tämän takia en olisi kiusaantunut.
Kuka ihme kummiankka Alve tai ammeamiraali? Jos heihin törmäisi tuntien niin sitten en tiedä miten pitäisi suhtautua asiaan.
Liikun täällä suhteet valikossa ja tämä näyttää olevan sen erikoinen alataso: miehenn logiikka.- Jos_tapaat_alvekumiankan
.
"Jos tapaat alvekumiankan niin puhuttele rauhallisesti koska hulluilla on kuulemma # WALTAISAT LIHASWOIMAT #"
har-har-har-har-har-har-har
.
En tuntisi oloani mitenkään kiusaantuneeksi, mukavaahan se vain olisi.
Minä muuten tapasin Anzzyn aivan yllättäen Turussa vuonna 2011.
Emme silloin tunteneet toisiamme mutta tunnistin Anzzyn myöhemmin tänne linkitetystä kuvasta samaksi mieheksi jonka tapasin ohimennen tuolloinTurun linja-autoaseman kulmila.- kerrro
Oliko pultsarin näköinen? Minusta tuntuu että minäkin olen turussa käydessä nähnyt.
kerrro kirjoitti:
Oliko pultsarin näköinen? Minusta tuntuu että minäkin olen turussa käydessä nähnyt.
Non en sanoisi pultsariksi mutta sellaisen köyhän miehen näköinen oli virttyneissä vaatteissa.
Oli puheliaalla ja seurallisella tuulella ja halusi tarjota minulle kebabin, kieltäydyin kuitenkin kunniasta.- VIPitse
hullu_ukko kirjoitti:
Non en sanoisi pultsariksi mutta sellaisen köyhän miehen näköinen oli virttyneissä vaatteissa.
Oli puheliaalla ja seurallisella tuulella ja halusi tarjota minulle kebabin, kieltäydyin kuitenkin kunniasta.Ohi meni
Eikä uponnutkaan
Vois satunnaisesti olla flesat kledjut
Muttei ikinä kebabia yäääk
Voisis olla se kaxoisolnto
Mut se pummaisi kebabiN - HeHEEE----
VIPitse kirjoitti:
Ohi meni
Eikä uponnutkaan
Vois satunnaisesti olla flesat kledjut
Muttei ikinä kebabia yäääk
Voisis olla se kaxoisolnto
Mut se pummaisi kebabiN.
"Niin, aivan niin.... :):):):):):):):) he heee"
har
. HeHEEE---- kirjoitti:
.
"Niin, aivan niin.... :):):):):):):):) he heee"
har
.Sinä et ole Lehtinen.
En kiusaantuisi, sehän olisi vain hupaisaa. Luultavasti moikkaisin jotenkin kevyesti nyökäyttämällä, että palstalainen saisi jäädä ihmettelemään, kuka se oli :) Koska aika harva täältä kai minusta naamakuvaa on sentään nähnyt. Jos näkisin palstalla uudestaan tyypin kirjoittamassa, voisin kertoa y.b:nä hänelle, että minäpä se vaan olin. Jos olis entinen palstalainen, niin sitten jäis vissiin hälle mysteeriksi.
Tuolla kaupungilla kulkiessa on usein vauhti päällä, en paljoa kiinnitä huomiota ympärillä oleviin ihmisiin (jotka myös ovat kiireisiä). Pusken omaa ravia etenpäin.
Jos sattuisi niin hauska tilanne, että törmäisin johonkin palstalaseen, en luultavasti tunnistaisi häntä palstalaiseksi. Pahoittelisin törmäilyjäni ja jatkaisin matkaa.
Jos joku, jossain, sattumalta tunnistaa minut, saa tulla reilusti juttelemaan. :)- MarjoLehtinen
Ei sua ihan warmax tunnista
Ku tosi isoja karjuja on muitaki raxoilla
Nää näää - palstalainen-DA
.
"Palstalainen - juoksee DA!!!"
* J U O S K A A *
har-har-har-har-har
. - amerikanische_spiooon
palstalainen-DA kirjoitti:
.
"Palstalainen - juoksee DA!!!"
* J U O S K A A *
har-har-har-har-har
..
"Da amerikanische spiooon !!!!11!11!!! # HALT #"
har-har-har-har-har-har-har
.
mää alkaisin lähinnä varmaan nauraa ku tulis väistämättä nää kaikki jutut mieleen.
- harvittu
Anna pillua<3
Mikäli törmäys tuo, syy olisi minun. Nolopottais, koska huolimaton & katsomati ympärillein ollut oisin.
Hänt onneks nolota ei
Darci Lynne: 12-Year-Old Singing Ventriloquist Gets Golden Buzzer - America's Got Talent 2017
https://www.youtube.com/watch?v=rk_qLtk0m2cEnpä usko. Mä olen irl hyvin pitkälle sitä samaa mitä täälläkin. Luultavasti saisin juttua aikaiseksi irl niiden kanssa, joiden kanssa täälläkin. :)
- SALAINEN_TUNNUSSANA
.
"Salainen tunnussana: # KEN SENT ME #"
hark hark
.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2333765Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t452196Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401753Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus991641- 1051581
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461434Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin141382Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1651361Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1271119Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901035