Hei! Olen 50-vuotias nainen ja jo pitkään kärsinyt silmien roikkuvista yläluomista. Nyt olen ajatellut leikkauttaa ne. Osaisiko joku suositella Oulussa hyvää plastiikkakirurgia? Itse olen miettinyt Anna- Leena Vesala-Salmelaa. Onko jollakin kokemuksia hänestä?
Vastaukset 7
- mariSk00li
Käy USEALLA eri plastikkakirurgilla, vaikka se on kallista. Käy ainakin kolmella, juttelemassa. Kysele tosi tarkasti millä tekniikalla he tekevät sen, ja paljonko aikovat ihoa poistaa, ja miten he sen mittaavat?? Voi myös olla että tuo ei edes ole se operaatio joka sinulle toimisi parhaiten.
Minulta leikattiin yläluomet alkuvuonna, ja leikkaus epäonnistui. Toinen silmäni ei mene vieläkään kunnolla kiinni, korjausleikkaus mahdollisesti tulossa. Minulta poistettiin myös liikaa rasvoja silmien alueelta. En näytä paremmalta kuin ennen.
Kirurgi jota kävin nyt tapaamassa operaation jälkeen, sanoi että yläluomileikkausta vähätellään ja luullaan että kaikki kirurgit muka osaavat tehdä sen, totuus on että eivät osaa! Tampereelta voin suositella Tatu Tarkkaa, Helsingistä Hilkka Peltoniemi. - lumpeenkukka70
Hei! Minulta leikattiin ylä- ja alaluomet Tampereella, vaikka olen Oululainen. Etsin pitkään sopivaa kirurgia ja päädyin sitten Tampereelle. Kävin kyllä konsultaatiossa Oulussakin, mutta jotenkin siitä ei tullut varma olo. Helppo oli mennä junalla ja meno paluu maksoi 50€. Konsultaatio tehtiin kuvien perusteella ja nyt leikkauksesta on kuukausi ja kaikki on mennyt hyvin.
- Xxxxxxc
Hei Lumpeenkukka! Kertoisitko kuka sinut Tampereella leikkasi? Erityisesti kun leikkauksesi meni hyvin ja olet tyytyväinen, voit hyvillä mielin kertoa nimen, sehän on vain kirurgille mainosta. Minutkin leikkasi tamperelainen kirurgi, mutta valitettavasti kaikki ei mennyt niin kuin olisi pitänyt mennä, harmi. Lopputulos ei ole siis hyvä.
- hyvätlekurit
Suositus; Cityklinikka. Joko Piotr tai Riikka!
- Anonyymi
Pitääkö maksaa kerralla kaikki pois.
- Anonyymi
Onko kokemusta Plastic Surgery centeristä ja plastiikkakirurgi Giedrius Stenkevicius
Olen menossa hänelle yläluomileikkaukseen , onko kokemuksia ? - Anonyymi
Jos on todellinen ongelma, saat sen halvemmalla kunnallisessa. Samasta tuloksesta hintaero pyörii tonneissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011643
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä391185Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk23960Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita170796Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13750Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja200695- 46689
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13657- 33590
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39588