Ramadan-aamunavaus koulussa ärsytti "islamisaatioh

Ramadan-aamunavaus koulussa ärsytti "islamisaatiouskovaisia" Helsingissa. Poliisi piti mielenosoittajat aisoissa.
Maahanmuuttoa vastustavan Suomi ensin -liikkeen aktivistit kokoontuivat päivällä Itä-Helsingin Kontulassa sijaitsevan Vesalan peruskoulun lähellä sijaitsevaan puistoon osoittamaan mieltään "islamisaatiota" vastaan.

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/3531479/Ramadanaamunavaus koulussa toi paikalle islamisaatiota vastustaneita mielenosoittajia

Typerää toimintaa noilta kiihkoisänmaallisilta, ei siinä ole mitään isänmaallista että pelotellaan ja säikytellään lapsia!
61903
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 61

Vanhimmat

Todella alhaista ja säälittävää toimintaa Suomi ensin-"isänmaallisilta" uhkailla ja mölytä koululla häiritsemällä mellakoiden lasten koulupäivää. Rehtori teki ihan oikein kutsuessaan poliisin paikalle ottamaan väärän sananvapauden pois isänmaallisilta. Näitä räkänokka natseja ei päästetty koululle.

2Äänestä
  • Minäkin olen tosi kummastunut siitä, että jonkin uskonnontakia pitää koululaisparkoja säikyttää. Me lutherilaiset olemme niin avarakatseisia, että hoidamme kaikki muslimit Allahin muomaan! Maksamme kaiken, aamen!

    Äänestä

Suomi ensin-liike on tosi typerää sakkia. Remuavat pitkin maata säikytellen ihmisiä suotta. Eikö niille pitäisi keksiä jotain muuta tekemistä?

1Äänestä
  • Itse olet typerä! Suomi-liike ei remua vaan osoittaa kuinka muslimien tulee integroitua yhteiskuntaan tai maasta pois! Suomalainen ei tule integroitumaan teidän tapoihinne...ne ovat alkeelliset ja 600-luvulta jkr, slloin kun Muhamed aasilla ajaeli!

    Äänestä

  • Säikyttelevät ihmisiä??? Älä puhu paskaa, eivät ne IHMISIÄ säikyttele.

    Äänestä

Taivaalliset Taika-Jimit helvettiin kouluista. Jeesukset ja Allahit eivät kuulu nykyaikaan sen enempää kuin saunatontutkaan.
Myös kirkko irti valtiosta kuten Norjassa ja Amerikassa..

Äänestä

Mielikuvitushahmot ei kuulu kouluun niitä voi harrastaa omalla ajalla.............

Äänestä

Eikös se älämölö kuulunut koko Kondekan alueelle ämyreistä. Youtubesta löytyy möykästä video. Tällainen aivopesu ei kuulu suomalaiseen kouluun ja mielenosoitus oli aivan oikein.

Äänestä

Eikö poliisi voisi pistää kaikki vankilaan!

Äänestä
  • Rehtorin ensimmäisenä. Olen samaa mieltä.
    Islamin joulut ei sovi kouluun.
    Milloin sieltä on kuulunut Suomelsi, vaikkapa Suomalaista rukous runoa laulettuna.
    Eihän sitä suvivirttäkään saa joidenkin mielestä esittää kevätjuhlassa.

    Äänestä

  • Joikunjoiki kirjoitti:

    Rehtorin ensimmäisenä. Olen samaa mieltä.
    Islamin joulut ei sovi kouluun.
    Milloin sieltä on kuulunut Suomelsi, vaikkapa Suomalaista rukous runoa laulettuna.
    Eihän sitä suvivirttäkään saa joidenkin mielestä esittää kevätjuhlassa.

    Islamin Ramadanit eivät kuulu Suomeen....naiset huivi päässä...naiset uivat eri uimaloissa kuin miehet...nainen ei saa kulkea pojan kanssa käsikädessää...kunniamurhat...Ruotsista olisi jo jotain opittava!
    islamistit menkää pois Suoesta , jos ei meidän elämänmalli teille kelpaa....me emme halua integroitua teihin...teidän on integroiduttava meihin tai pois maasta! Muuten kuulkaa tulee raju riita, suomalainen ei elä kuin muslimi IKINÄ!!
    Meillä on ollut Suomessa vuosisatoja juualaisia, jotka eivät ole koskaan vaatineet meiltä MITÄÄN...he ovat itse itsensä työllistäneet, he ovat perustaneet yrityksiä..ottakaa oppia heidän tavoistaan. Eivätkä juutalaiset ole tulleet tänne meitä käännyttämään juutalaisuuteen...kristityillä on tosin sama Jumala---Abrahamin, Iisakin ja Jakobin Jumala.....teillä puolikuun Allah!
    Meidän ilmastokaan ei suosi teitä...Ramadanin aikaan te saatte syödä vasta kun aurinko on laskenut......tiedättekö koska aurinko tänää laskee?

    Äänestä

  • dfhfjflfdlöflfkfgkg kirjoitti:

    Islamin Ramadanit eivät kuulu Suomeen....naiset huivi päässä...naiset uivat eri uimaloissa kuin miehet...nainen ei saa kulkea pojan kanssa käsikädessää...kunniamurhat...Ruotsista olisi jo jotain opittava!
    islamistit menkää pois Suoesta , jos ei meidän elämänmalli teille kelpaa....me emme halua integroitua teihin...teidän on integroiduttava meihin tai pois maasta! Muuten kuulkaa tulee raju riita, suomalainen ei elä kuin muslimi IKINÄ!!
    Meillä on ollut Suomessa vuosisatoja juualaisia, jotka eivät ole koskaan vaatineet meiltä MITÄÄN...he ovat itse itsensä työllistäneet, he ovat perustaneet yrityksiä..ottakaa oppia heidän tavoistaan. Eivätkä juutalaiset ole tulleet tänne meitä käännyttämään juutalaisuuteen...kristityillä on tosin sama Jumala---Abrahamin, Iisakin ja Jakobin Jumala.....teillä puolikuun Allah!
    Meidän ilmastokaan ei suosi teitä...Ramadanin aikaan te saatte syödä vasta kun aurinko on laskenut......tiedättekö koska aurinko tänää laskee?

    Ei niitä se auringon lasku vaivaa, sääntöjä saa muuttaa sen mukaan mikä itselle sopii. Eli pohjolassa missä on yötön yö, saa syödä milloin huvittaa.

    Äänestä

  • Totta. Suvakit joutaisivat kaikki vankilaan.

    Äänestä

Hyvä että poliisit saapuivat paikalle, eivät mielenosoittajat ruvenneet tappamaan ohikulkijoita.

Äänestä
  • No niinhän ne varmaan olisi tappanut. Ainahan ne tappaa. Haloo

    Äänestä

Ja se on sitten niiiiin kauheeta jos puhutaan Raamatusta Jeesuksesta kouluissa, että someäidit alkaa raivoamaan.

Äänestä

Uskontoahan on alettu suitsimaan ja kitkemään kouluista?
Aamuhartaudet on pois, luomisesta ei saa puhua, uskonnolliset symbolit pois seiniltä, saati sitten raamatusta?
Mitä tämä nyt sitten on? Eikö islam ole uskonto kans?

Äänestä

paitsi että oppilaat itse olivat mielenosoituksen pyytäneet. kannattaisi ehkä katsoa se sieltä kuvattu video, jossa ykdi oppilas asiasta kertoo. mv-lehdestä löytyy.

Äänestä
  • Kyseisessä soitetussa pätkässä muuten kannustettiin uskovia tappamaan islamista luopuneet.

    Äänestä

Miksi äärimaahanmuuttokriitikot eivät vain pysy kotonaan?
Ei heitä kukaan halua kaduille saati kouluihin ulisemaan!

Äänestä
  • Miksi aina valehehtelet? osa koulun oppilaista halusi mukaan mielenosoitukseen.

    Äänestä

Nämä Suomi ensin-natsit tulevat AINA törmäämään siihen, että poliisi pitää heidät kurissa tai estää kokonaan, tai siirtää heidän mielenosoituksensa aina muualle. Poliisi on se auktoriteetti jolle isänmaalliset kaljamahavajakit eivät mahda yhtään mitään.

Äänestä
  • Totta turiset. Isänmaalliset tahot pannaan rautoihin.

    Äänestä

  • "Suomi - natsit"???

    MiKÄ SINÄ OLET?

    Kenen tai minkä kostonkäsi sinä sitten olet?

    Aika rasistista vihapuhetta, sanoisin.

    Äänestä

  • Juurikin_Näin kirjoitti:

    Totta turiset. Isänmaalliset tahot pannaan rautoihin.

    VIHAPUHETTA

    Jos mielipiteen ilmaisusta tulee noin rikollista,
    että sinä TULET TÄNNE OSOITTELEMAAN
    JA UHKAILEMAAN

    OLET YHTÄ SYYLLINEN

    Mihin rautoihin? TULE JA NÄYTÄ NE RAUDAT TÄNNE!!

    Äänestä

  • Siis ketkä ovat natseja? Henkilöt, jotka puolustavat suomalaisuutta? Kutsu punaviherhihhuli anarkisteja natseiksi. Rodunjalostushan on täydessä käynnissä Euroopassa. Afrikasta vesitaksit kuljettavat päivittäin tuhansia muslimeita, mustaihoisia nuoria miehiä Sisiliaan ja sieltä tante Merkel pakkotoimilla sijoittaa näitä ihmisiä Euroopan maihin. Uusliberalismi-natsismiahan tämä touhu on ja sitä rahoittaa Amerikoissa asustava miljardööri Soros. Hänestä enemmän voi itsekukin lueskella netistä.

    Äänestä

  • Sanat 'natsi' ja 'rasisti' ovat kadottaneet merkityksensä, kuin ovat sanat 'huora' ja 'homo', 'v***u'. Sanoja hoetaan puheessa, nettikirjoituksissa sen kummempia funtsaamatta. Varsinkin, kun hyökätään isänmaallisia porukoita vastaan, näillä sanoilla vahvistetaan herjaamista. Valitettavasti, viestittely muuttuu pelkäksi vouhotukseksi.

    Äänestä

Miksei siellä pyöritetä tiibetiläisiä rukousmyllyjä samalla
vai onko joku uskonto parempi kuin toinen?
Samalla siellä voisi halal teurastaa lampaan että veri kaulavaltimoista roiskuu
ja huutaa spagettihirviöjumalaa että tasa-arvo toteutuu.

Äänestä
  • Mitä tarkoitat?

    Äänestä

Nimenomaan; Halalteurastukset osaksi opetusta Suomalaisissa peruskouluissa. Näkisivät kaikki, miten tuhannenjayhdenyön sakki hankkii ruokansa. Vosi siinä pikku Viiviä ja Verneriä hirvittää, kun silmät golfpallon kokoisina, ja naamat vitivalkoisina katselisivat kuinka lammas kituu ja vuotaa kuiviin.

Äänestä

MILLÄ OIKEUDELLA NE TUPUTTAA VÄKISIN ISLAMIA
koululaisille - jos siellä ei saa uskonvapauden nimissä tyrkyttää
kristinuskoa?!??!?! tai mitään muutakaan?!?!?!? ei siellä saa laulaa edes suvivirttä
eikä kaupungissa saa olla betoniporsaitakaan - kun joku pahoittaa mielensä.

Oliko oikeasti tökeröä? Koulutoiminta on yhteisistä varoista ylläpidettävää
toimintaa, enkä ikinä suostuisi, että lapsilleni lyödään uskontoja väkisin noin silmille.

KOULU: ei ollut sopiva aamunavausaihe.

NYT SUVAKIT MIETTIKÄÄ!! Jos teillä on millä miettiä.

Miten sinne uskaltaa jättää lapset päiväksi, jos aamaunavausaiheet ovat tuollaisia?!??!

Kuin myös AP sinun ASENNE pelottelee ja säikyttelee KAIKKIA OSAPUOLIA.
Sano vielä "ihan nomaalia"
niin hermostun vielä enemmän.

Äänestä

Mitähän tuolla saatananpalvonnan kouluihin tuomisella on oikein haettu..?

Ai niin, hullunmielettömät sukkivakithan kohdistavat aivopesunsa mielellään juurikin pieniin (päiväkoti)lapsiin ja nuoriin...

Äänestä

UUSI
"Miksi äärimaahanmuuttokriitikot eivät vain pysy kotonaan?
Ei heitä kukaan halua kaduille saati kouluihin ulisemaan!"

--Niin. Kukahan/mikähän siellä koululla oikeasti ulisi?

Äänestä

Kommentti koulun rehtorille:

miten helkatissa sä kehtaat sanoa, että "tää kohdistuu suoraan lapsiin".

Siis SINÄ REHTORI TEIT/ sallit AAMUNAVAUKST JA SEN AIHEET
SINÄ SALLIT SEN AIHEEN

mikä järki oli soitattaaa sitä ämyreistä pihalle?

JA mielenilmaus EI varmaankaan KOHDISTUNUT LAPSIIN
vaan itse tapahtumaan. AIKUISET SIELLÄ PÄÄTTÄÄ
JA SALLII USKONNOLLISET TAPAHTUMAT KOULUISSA.

Rehtori: sä väistele omaa vastuutasi.
Miten kehtaat edes sanoa noin.

Oliko lapsilla mahdollisuus olla KUUNTELEMATTA SITÄ
aamunavausta?? Miten tässä toteutui uskonvapaus?
Alaikäisiä lapsia kuulijoina - velvollisuus tulla kouluun.

Äänestä

Miksi koraaninluku kuului kaiuttimista? Eihän tavallinen aamunavaus kuulu. Tämä oli ympäristön ja koko lähialueen haltuunotto.

Äänestä
  • Oli oli. Harjoittelivat miten hyvin voisi soveltaa olemassa olevia ämyreitä, ei tarvitsekaan rakentaa mitään heille. Koulutkin kelpaavat.

    Äänestä

Sielläpäs oli hyvin kirjoitettu tästä helsinkiläiskoulun suvakkirehtorin härskistä tempauksesta:
"Tästä se alkaa, pienin askelin. Ensin päiväkoti-ikäisille ja siitä sitten kouluun. Vanhemmat eivät tiedä, elleivät ymmärrä kysellä muutakin kuin "miten Lauran päivä on mennyt", mikä on monikulttuurihapatuksen osuus päiväkodin toiminnasta ja missä kaikissa käänteissä sitä lapsille pakkosyötetään."

Niinpä ramadan vietto ei kuulu Suomen kouluihin eikä päiväkoteihin.

Äänestä

Onnea kotulalasille uudesta mineraatista.

Äänestä

Islam-vastainen mielenosoitus kuohutti nuoria – "Osa oppilaista olisi halunnut mukaan, osa näytti keskisormea"

Helsingin poliisi ottaa kantaa keskiviikkona helsinkiläisen Vesalan koulun liepeillä mieliä kuohuttaneeseen mielenosoitukseen.

Poliisi korostaa, että viranomaisten roolina on pysytellä mielenilmauiksena neutraalina ja turvata ilmaisuvapaus. Näin Vesalassa myös toimittiin, kertoo poliisi.

Poliisin näkökulmasta iltapäivä sujui rauhallisesti. Koulun oppilaissa se sen sijaan herätti vahvoja tunnereaktioita.

– Osa oppilaista ilmaisi mielipiteensä mielenosoituksen sisällöstä muun muassa näyttämällä keskisormea mielenosoittajille, kertoo Helsingin poliisi.

– Toiset oppilaista taas olisivat halunneet tavalla tai toisella osallistua mielenosoitukseen, mutta opettajat hakivat heidät oppitunnille. Mielenosoituksen lopuksi yksi koulun oppilaista tuli puhumaan mielenosoitukseen.

Mielenosoituksen järjestäjän avoimen Facebook-kutsun siivittämänä paikan päälle tuli iltapäivällä noin kolmisenkymmentä mielenosoittajaa.

Mielenosoitus piti sisällään lähinnä puheita, joissa moitittiin koulua siitä, että he pyrkivät edistämään islamin uskon leviämistä Suomessa.

– Poliisi otti etukäteen huomioon sen, että tämän kyseisen mielenosoituksen luonne on sellainen, että se herättää paljon tunteita, Helsingin poliisi kertoi torstaina.

– Vaikka mielenosoittajien agenda ei olisi kaikkien mieleen, poliisin tehtävä on kuitenkin turvata mielenosoitukset niiden aiheesta riippumatta, eikä mielenosoituksissa ole ennakkosensuuria. Poliisilla ei kuitenkaan ole kynnystä tehdä omatoimisesti rikosilmoitusta mielenosoituksista, mikäli niissä havaitaan laittomuuksia.

http://www.lansivayla.fi/artikkeli/526222-islam-vastainen-mielenosoitus-kuohutti-nuoria-osa-oppilaista-olisi-halunnut-mukaan

Että ihan keskisormea näyttivät nuoret islamia kannatava noh siitä se lähtee.

Äänestä
  • Muistanet , rehtorin mukaan 40 pros. On muista maista. Että piki niillä ollut keskarit esillä.

    Äänestä

Voi suvakit.

Miksi te hylkäsitte ihmisten oikeuden uskonvapauteen ja päätitte ryhtyä
itse julistajiksi puolustuskyvyttömille lapsille?

En hyväksy tuota edes kiusaamisen - estämisen toimeksi.
Ramadan aiheesta olisi voitu keskustella aiheeseen sopivalla
oppitunnilla - ilmiönä
ja olisitte jättäneet julistamisen ja uskon tuputuksen sikseen.

Tuossa ei toteutunut uskonvapaus ollenkaan, eikä
uusi opetussuunnitelma mahdollista tai edellytä tuollaista.

TAJUATTEKO: miten paljon tämä aihe vaikuttaa jo lapsiin netin kautta?
Se realismi jota he näkevät netistä ja televisiosta? Ja te tarjoilette sitä
mitään selittelemättä - ihan toisesta päästä. Miten te suvakit voitte olla
noin ...yksinkertaisia!

Suvakit: nyt meni liian pitkälle.

Äänestä

Kuka tuossa koulussa on Rehtorina? Kai sillä joku nimi on?

Äänestä
  • Se on nainen tuo häiskä. Ihme meno joo suvivirren kyllä kielsivät tuolla.

    Äänestä

  • r34t3t324t kirjoitti:

    Se on nainen tuo häiskä. Ihme meno joo suvivirren kyllä kielsivät tuolla.

    "Se on nainen tuo häiskä."

    Eipä yllätä ei.
    Nyt ei muuta kuin nimi esille vaan...

    Äänestä

Aika pervo täytyy olla koulun rehtorin, että suostuu tuollaiseen suomi100 vuonna.

Äänestä

Itse ottaisin lapseni pois tuollaisesta isil koulusta.

Äänestä

Koulun+"moskeijasointi"+oli+todella+törkeä+ja+anteeksiantamaton+teko+rehtorilta.+Samaan+aikaan+kielletään+suvivirsi+ja+sallitaan+islamin+kovaääinisistä+esitetyt+rukouskutsut???+Ei+oikein+ole+balanssissa.+Koulussa+oli+kuulemma+40%+"muualta+tulleita+oppilaita"?+Olivatko+kaikki+muslimeita?+Miten+oli+enemmistön+eli+niiden+"60%+ei+muualta+tulleiden"+kohdalla?+Varmasti+loukkasi+monia,+sillä+uutisten+mukaan+moni+koulun+oppilaista+halusi+liittyä+mielenosoitukseen.+Jo+on+aikoihin+eletty.+Todella+äärimmäisen+törkeä,+ja+oppilaita+halventava+teko+rehtorilta.+Olen+järkyttynyt,+mutta+samalla+onnellinen,+ettei+minun+lapseni+ole+Vesalan+koulun+oppilas.

Äänestä

Kertakaikkisen törkeä ja provosoivakin tempaus koulun rehtorilta. Jotenkin minulle jäi mielikuva, kuinka Helsingin Kaupungin Opeturvirasto seisoo tämän provokaation takana. Miksi? Toivoisin saavani tietooni, missä muissa Helsingin kouluissa vastaava islamin tuputtaminen, eli pakkosyöttö on mahdollista, tai toteutuu lähitulevaisuudessa. Tarvittaessa olen vaikka valmis muuttamaan, jotta lapseni ei altistu moiselle.

Äänestä

Ovathan nuo Koraanin säkeet hieman toisenlaisia kuin suvivirressa, mutta tässä ohessa osa tästä Koraanin niin sanotun Lehmän suurasta, joita tuolla koululla väitetään kuullun arabian kielellä kaiuttimien kautta:
190. Taistelkaa Jumalan retkellä niitä vastaan, jotka vastaanne sotaa käyvät, mutta itse älkää aiheetta hyökätkö. Totisesti Jumala ei rakasta rauhanrikkojia.
191. Surmatkaa heidät, missä heidät tapaattekin, ja karkoittakaa heidät joka paikasta, mistä he ajoivat pois teidät, sillä pakanuuteen käännyttäminen on pahempi kuin murha. Mutta älkää taistelko heitä vastaan Rauhoitetun temppelin lähellä, jolleivät he hyökkää päällenne siellä; mutta jos he hyökkäävät, niin tappakaa heidät. Sellainen on oleva uskottomien palkka.
192. Mutta jos he lakkaavat taistelemasta, niin on Jumala totisesti armahtavainen ja laupias.
193. Taistelkaa heitä vastaan, kunnes pakanuuden viettelys lakkaa ja keskuudessamme vakiintuu ainoan Jumalan palveleminen. Mutta jos he herkeävät, älköön vallitko vihollisuutta muita kuin uskottomia vastaan.
194. Rauhoitettu kuukausi kostetaan (sen rikkojille) rauhoitetulla kuukaudella ja pyhitetyt paikat vastaavilla. ja jos joku ryhtyy sotaan teitä vastaan, niin ahdistakaa häntä samalla tavalla, kuin hän ahdisti teitä. Täyttäkää velvollisuutenne Jumalaa kohtaan ja tietäkää, että Jumala on niiden kanssa, jotka karttavat pahaa.
195. Uhratkaa omaisuuttanne Jumalan asian hyväksi; älkää syöksykö turmioon, tehkää hyvää. Katso, Jumala rakastaa hyväntekijöitä.

Äänestä

Istuiko se porisijatyttö tänä iltana aleksis kiven patsaalla ja sauhutteli bongia?

Äänestä

Vain yksi kysymys: - Onko kyseisen koulun rehtori käytöksellään Isiksen hiljaisia tukijoita, eli onko hän sielultaan tummasydäminen terrirismin hyväksyjä, valmiina brutaaleinpiin kauheuksiin kanta-väestöämme kohtaan, vaiko oikea Suomalainen? Helsingin kaupungin opetusvirasto on irroittautunut vastuusta kyseisen rehtorin toiminnasta. Miksi ihmeessä näin on, sillä kuitenkin valtaosa oppilaista Helsingissä on Kristittyjä? Mitä kauheuksia on valmisteilla selustassamme? Olen oikeasti huolissani lastemme puolesta.

Äänestä

Uskomatonta islamisaation pakottamista ja hiljaista hyväksyntää kysiseltä rehtorilta. Ja jos Suomalaisten protestoijien kertomaan yhtään on luottamista, niin hiljaisuudesta ei ollut kyse! Muslimirukouksia raikui koulun kovaäänisistä kuin baghdasissa tai muualla musultaaniassa ikään. Miksi tuonlaiselle luopiorehtorille maksetaan palkkaa Suomalaisten verovaroista? Hyi!

Äänestä

Enemmän kuin nämä vanhat jo elämän hallintansa menettäneet äijät, minua huolestuttaa tämä Katariina joka viihtyy keski-ikäisten miesten seurassa ja on ollut suomi maidanilla jo monta kertaa. Miksi hänen äitinsä ei tee mitään? Tyttöä pitäisi auttaa, jotta hänen elämänarvonsa eivät pääsisi hukkumaan.

Äänestä
  • Katariinaa rikastutetaan kenties mustan parrun voimin, oikein urakalla ja kimpassa, mutta sehän on jo maan tapa. Nuoret tytöt muuttuvat naisiksi hetkessä - siis yhdessä yössä, tai oikeammin sen tuokiossa. Poliisi setvii noita tummahipiäisiä yllätyskikkelöijiä, jos vain viitsii, mutta into matusexin erotuomariksi alkaa hiipua sielläkin. Katrille vaan voimia ja hyviä & toimivia pillereitä maidanin iloissa.

    Äänestä

Matut painaa urakalla Suomalaista pissa-liisaa torilla ja joku allahin reksi kätyröi peruskoulussa Vesalassa. inshallah Suomi! Hyi satana!

Äänestä

Tuon koulun lasten vanhempien olisi syytä ottaa tuon koulun johtaja puhutteluun. Myös koulun lähialueella asuvien olisi vaadittava ja varmistettava koululta, ettei kyseisen kaltainen tapahtuma toistu tulevaisuudessa.

Äänestä

Positiivisinta tässä oli, että tätä rikastavaa monikulttuuria itse kokevat halusivat ottaa osaa mielenosoitukseen. Nuorissa on siis tulevaisuutta. Vaikka epäilen että kaupunki kohdistaa nyt massiivisen aivopesukanmpajan tuohon kouluun kun huomasivat, ettei edellinen propaganda ollut ollut tehonnut.Ei edes saatanalliset säkeet. Ehkäpä tämä arvoisa apulaisdemarikameli menee pitämään sinne puheen kuinka suomalainen on rasisti. Muutahan se ei osaa.

Äänestä

Kyllä se sairas mölinä kuului ostarille asti, luulin jo että joku jihadisti on tekemässä terrori attakkia. Jos haluaa kuulla tuollaista mölinää niin menkööt saudiarabiaan tai kabuliin. Kyllä on näköjään häivyttävä pohjoiseen päin jos meinaa terveenä pysyä, kyllä menee jo niin hurjaksi meno.

Äänestä

Homo toivola kiersi suomen kouluja kuudessasadassa koulussa julistamassa setan sanomaa muutama vuosi takaperin, että pitäkäähän vanhemmat kouluja ja opettajia silmällä,siellä kun huseeraa kaikenmaailman sekoilijoita.

Äänestä
  • Nehän kutsuu jo tarhoihin tutustumaan näitä uusia tulioita joiden taustoja ei tiedetä kyllä varansa kantaa pitää jo siellä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


reerrt kirjoitti:

Ramadan-aamunavaus koulussa ärsytti "islamisaatiouskovaisia" Helsingissa. Poliisi piti mielenosoittajat aisoissa.
Maahanmuuttoa vastustavan Suomi ensin -liikkeen aktivistit kokoontuivat päivällä Itä-Helsingin Kontulassa sijaitsevan Vesalan peruskoulun lähellä sijaitsevaan puistoon osoittamaan mieltään "islamisaatiota" vastaan.

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/3531479/Ramadanaamunavaus koulussa toi paikalle islamisaatiota vastustaneita mielenosoittajia

Typerää toimintaa noilta kiihkoisänmaallisilta, ei siinä ole mitään isänmaallista että pelotellaan ja säikytellään lapsia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu