Kahdestakin syystä.
Karjalan palauttamisen vaatimus olisi hyvä pelinavaus. Jos todellakin sotien voittajavaltiot pakotettaisi luopumaan valloittamistaan alueista, into sotimiseen vähenisi merkittävästi.
Toinen syy on, että jos kaikki olisivat samanalaisia, kuin tämä porukka, olisi kaikki suuret sodat vielä käymättä. Ei olisi ruutia.
Nobelin rauhanpalkinto palauttajille
Aidosti_avarakatseinen
4
240
Vastaukset
- revalismia
Mistä lähtien varastetun omaisuuden palauttamisesta on palkintoja ja prenikoita jaettu?
Jos Niilo ryöstää K-kaupan ja jää kiinni, Niilo ei saa Nobelia vaan joutuu lukemaan tiilenpäitä. - Avartunut
Olet oikeassa. Parempi olla palauttamatta, mutta Niilolle tukkapöllyä olan takaa.
- Bror-Erik1974odin
Ja palauttajille Hööbelin luunappi otsikkoon muistutukseksi todellisuudesta jota elämme. :) Da!
- beethooven
Juu palautetaan Karjala ja samalla koko muukin Suomi osaksi Ruotsia mitä se oli yli 600 vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658