hyvät.veljet.muuras

voi.hyvät.veljet.senthän

"Homerakennukset eri puolilla Suomea ovat olleet yhtenään julkisuudessa ja korjauskulut ovat miljardien luokkaa. Mutta vaikka asia on yhtenään esillä, yhtään syyllistä ei ole nimetty, saati saatettu vastuuseen tekemättömyyksistään. Ei suunnittelijoita, valvontaa, rakennusliikettä tai kiinteistön huollosta vastaavaa tahoa.

Korjataan vain ja yleensä veronmaksajien laskuun. Voisihan nyt edes sen selvittää, onko esimerkiksi rakennustarkastuksella mitään roolia nykyjärjestelmässä.

Kaiken lisäksi näyttöä on riittämiin rakennusvirheistä. Minullakin on karvaita kokemuksia, että myös kovan rahan tuotannossa edelleen esiintyy anteeksiantamattomia virheitä, jotka toistuvat kenenkään siihen lujalla otteella puuttumatta."

Toverihan puhuu asiaa.

http://www.ess.fi/Mielipide/art2375499

Kyllähän se monella ääni muuttuu kellossa kun omaan kopeen kunnolla kolahtaa.
Vai mitä Sanasinko.

15

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Kyllähän se monella ääni muuttuu kellossa kun omaan kopeen kunnolla kolahtaa.
      Vai mitä Sanasinko."

      - Totta. Jo pelkkä poskiontelohelvetin sietäminen vuosikausien ajan on ollut hirveää, kun tulehdusta ei ole enää pelkästään poskessa vaan myös otsassa ja ties missä. Siitä homekämpästähän kaikki alkoi, eikä edes haluta hoitaa kuntoon kitumisen ollessa niin paljon halvempaa.

    • putketpoistaloista

      Totta on aloittaja. Kukaan ei uskalla puuttua suunnittelijoiden mokiin. Piilossa pidetään kokouksia ja muutellaan lakipykäliä suotuisaksi veljille, jotka keräävät veronmaksajien rahoja.

      Homekoulut, homesairaalat, homeasunnot ovat seurausta huonosta rakennussuunnittelusta. Pääpaino on ilmanvaihdon kautta liikkuvat homeitiöt. Niihin homeitiöihin ei kukaan kiinnitä mitään huomiota. Homeista ilmaa pyöritetään putkistojen kautta, Ei ei, nyt en voi kirjoittaa yhtään enempää. Huh,....antakaa meidän kaikki kestää.

    • trollauksenlopettaja

      Trolli jauhaa vanhaa paskaa.

    • trllauksenlopettaja

      Naurettavia ovat tämän epätoivoisen trollin linkit. Trolli on pilannut sinänsä mielenkiintoisen keskustelun.

    • hyvät.velejekset.tässä
    • trollauksenlopettaja

      TROLLI HEITTÄÄ SAMAA LINKKIÄ USEAMMALLA OTSIKOLLA

    • saap.nähdä.mite.käyp

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      183
      1536
    2. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      196
      1327
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      42
      1110
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      43
      813
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      710
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      701
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      690
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      681
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      19
      631
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    Aihe