Muistakaa: äärioikeisto, kansallismieliset, ovat suurin uhka meille rauhaa rakastaville eurooppalaisille. Mitä teki Hitler tai Mussolini, tai Franco? Mitä haluaa tehdä esim. Ruotsidemokraatit, Persujen Halla-aho tai Ranskan Le Pen? Samanlaisen äärioikeistodiktatuurin, missä kansalaisten henki on halpa.
Islamistit tekevät terrori-iskuja, koska jenkit ovat pommittaneet heidän maansa, ja Euroopan valtiot ovat unohtaneet maahanmuuttajat ja heidän tarpeensa (siksi maahanmuuttajista osa radikalisoituu). Iskut ovat onneksi vain yksittäisiä, ja tukemalla kunnolla Eurooppaan tulleita muslimeja saamme ongelman poistettua.
Rasismia ja diktatuuria emme saa poistettua, ellemme ole valppaana ja estä äärioikeiston ja kansallismielisten nousua!
Islamistit tekevät terrori-iskuja, koska jenkit ovat pommittaneet heidän maansa, ja Euroopan valtiot ovat unohtaneet maahanmuuttajat ja heidän tarpeensa (siksi maahanmuuttajista osa radikalisoituu). Iskut ovat onneksi vain yksittäisiä, ja tukemalla kunnolla Eurooppaan tulleita muslimeja saamme ongelman poistettua.
Rasismia ja diktatuuria emme saa poistettua, ellemme ole valppaana ja estä äärioikeiston ja kansallismielisten nousua!
Vastaukset 34
Vanhimmat
Korkki kiinni ja tutimaan.
Palstan Vajakkitrolli ensimmäisenä kommentoimassa :)
Mikset laittanut korkkia kiinni? Nyt munasit itsesi.
En ole aloittaja, taidat elää jossain mielikuvitusmaailmassa kun kuvittelet sellaista.
Et ole aloittaja mutta kännissä kuitenkin. Korkki kii ja huomenna työkkäriin.
Isi on julistanut sodan koko läntiselle maailmalle.
No ei ihme sitten, että tämä suursuvakki kirjoitti kuinka lännen on kannettava vastuunsa. Sodassakin valitaan puolensa. Uhrit ovat vähemmän uhreja kun ne on länsimaalaisia vai miten se logiikka menee.
Mikä isi?
Äärivasemmisto on ihmiskunnan suurin uhka.
Niin on ja yliopistoväki on vihervasemmalla. Aivopestyjä suurinosa.
Muslimeita kateissa viranomaisiltamme n. 3800-?. Suomen ääriioikeisto muutama kymmenen...sata jäsentä. Eipä tehdä kärpäsestä härkästä. Se ei taida olla äärioikeistoterrori, joka parhaillaan riehuu Euroopassa? Taitaapi olla tuota kuuluisaa ja pitkäkestoista muslimiterroria, vai onko vatamedia väärässä?
Hitler ei ollut äärioikeistolainen, hän ja hänen puolueensa oli kansallisSOSIALISTINEN.
.
Siis....VASSAREITA......ÄÄRIVASSAREITA. !!
.
Sitä paitsi ei heistäkään ollut mitään uhkaa, juutalaiset olivat sen ajan uhka.
Islamilaisista terroristeista monet ovat korkeasti koulutettuja, perheellisiä ja he eivät ole syrjätyneet yhteiskunnasta muuten kuin siten, että he haluavat noudattaa islamin oppeja kirjaimellisesti. Koraanin mukaan he ovat juuri niitä kaikkein parhaimpia muslimeita ja muiden muslimien pitäisi ottaa oppia heistä. Ehkä tuon vuoksi islamin uskonoppineiden on vaikea suurin joukoin tuomita nämä terrori-iskujen tekijät. Yleensäkin länsimaissa totutuilla ajattelumalleilla on vaikea ymmärtää islamia. Pelkkä kansanomainen tunne on huono keino ymmärtää islamia, vaikka sillä keinolla voi yrittää ymmärtää joissain tapauksissa yksittäistä ihmistä.
Niinpä. Nythän se propaganda on ollut, että kyse on syrjäytymisestä ja syy on siis meidän, länsimaalaisten, suomalaisten koska olemme rasisteja jne jne. Nyt kun nämä iskun tekijät ovat kuitenkin ns keskiluokkaisista perheistä tulevia, joilla on opiskelupaikka ja ammatti ja kenties jo oma perhekin niin nämähän on niitä ns "normaalin ihmisen" luokitteluperusteita, mutta missä se vika nyt sitten on. Tämän Manchesterin pommittajan äitikin oli joku tieteentekijä, ydintutkija.Mitenkähän tällaisen perheen poika sitten olisi syrjäytynyt kun äidilläkin on arvostettu ammatti eikä pelkkä synnyttäjän virka.
Mitäköhän me suomalaiset ollaan lähi-idässä pommittaneet? Mitä pahaa me ollaan siellä käyneet tekemässä. ?
Raiskaamassa naisia, tappamassa lapsia, ryöväämistä öljyä, vai mitä?
Eiköhän siellä ole sodittu tuhatvuotisesti.
Eivät ole halunneet edes muuta. Uskonnon takia tapellaan jatkuvasti ja halutaan alistaa vallan alle.
Kansat elää köyhyydessä, mutta hallitsijat elää yltäkylläisyydessä.
Ei edes yritetä muuta kuin sotia.
Aloittaja on taas nuivaniemen hoidokkeja, vai kuinka? Koita natsi rauhoittua.
Suurmimmat konnat ovat kuitenkin kaikesta huolimatta poliitikkoja, jos et tiennyt ja niillä on kovin palkkio sieltä mistä ostaavat etsiä. Niillä on pääsy vääryydentekosysteemeihin.
Tietenkin kaikki tekemättä mitään tuottavaa työtä, pelkästään puolueen nimellä. Välillä niin saa...nasti ottaa päähän.
https://www.vr.fi/cs/vr/fi/lahiliikenteen-lippujen-osto-ja-maksu
https://www.epressi.com/tiedotteet/talous/eu-rahalla-rakennetaan-tulevaisuutta-invest-eu-kampanja-kaynnistyi-suomessa.html
Eiköhän aloittaja ole urvo, joka niitä rahtaa ja tekee businesstä? Uusi satsi on kuulemma tulossa.
Ääriliikkeiden kannattajien yhteinen tekijä on että ne fantasioi taukoamatta väkivallasta ja tappamisesta. Niillä ei ole mitään muuta ratkaisumallia mihinkään ongelmaksi kokemaansa asiaan.
Nämä terroristit , myös 600 naista ulkomailta , ovat juuri niitä jotka tappavat tappamisen ilosta. Allahin morsiamia naiset ja vihanvimmassa tappavia miehet. Näitäkään sinä rinnastaa suomalaisiin rauhassa eläviin.
Täysin mielisairas olet. Hitlerin veroinen hullu.
Aloittaja......pois muslimin muna suusta.
minttu_vaan on mielipiteineen pahempi terroristeja. Terroristi tekee yhden iskun ja kuolee, mutta minttu hoivaa koko populaa, ei kuole kuin kivittämällä.
Ota aloittaja pää pois sieltä perseestä ja yritä nähdä muutakin valoa kuin se ruskea liemi.
Allah on hitlereistä suurin. Noudattaa juuri sitä mitä Aatu teki aikoinaan. Rodun puhdistusta.
Se ei hyväksy kuin oman rotunsa, oman uskontonsa.
Maahanmuuttokriittisyys eivät ole rotua jalostamaan, vaan pitämässä omia puoliaan.
Täällä hyväksytää pitkälti toisenlaiset ihmiset, kunhan kaikki kunnioittavat toisiaan ja rakentavat yhteiskuntaa.
Liika on aina liikaa.
Emme halua , että meiltä viedään maamme , uskontomme ja vapautemme. Haluamme elää tässä maassa juuri siten, miten olemme eläneet ennemminkin, vapaasti.
Kun tänne valuu koko ajan ihmisiä tuhansin ja tuhansin ja kymmenintuhansin, niin maamme valuu pikkuhiljaa toisen vallan alle.
Emme halua sotia, vaan rauhassa elää. Miksi sitä kutsutaan äärioikeistoksi.
Te vaatijat olette itsekin suomalaisia. Katsokaa mihin olette Suomen saattaneet. Täällä alkaa jo sisällissodan meininkiä.
Haluatte , että meidän täytyy elää muslimien tavoin. Haluatte meidän lipuvan Jeesuksesta, kristinuskosta. Haluatte meidän luopuvan vapaudesta elää.
Jo on pösilöä tekstiä. Rasismilla ei näihin iskuihin ole mitään osuutta. Vai väitätkö että kun heidän kotimaissaan on pommit paukkuneet, konekiväärit ja sapelit heiluneet satoja vuosia toisiaan vastaan niin rasismi ja länsimaat on olleet syyllisiä siihen? Hahha
Jahas, palstan megatrolli taas asialla.
Jos aloittaja on vakavissaan, niin muuta ihmeessä Afrikkaan taikka Lähi-itään. Maan saat puolestamme valita aivan vapaasti.
http://mvlehti.net/2017/06http://mvlehti.net/2017/06/04/mellakka-goteborgissa-koulujen-paattyessa/
Tuossa sinun ystäviesi kulttuuria tuoreeltaan.
Aloittaja on vihreä natsi.
"Samanlaisen äärioikeistodiktatuurin, missä kansalaisten henki on halpa" Englannissa ilmeisesti eletään sitten jo äärioikeistodiktatuurissa. Henki näyttää olevan halpa.
Suvakit haluavat maahan natsien kaltaisen hirmuhallinnon, jossa ihmisten päälle ajateaan autolla ja hakataan kaduilla syyttömiä isoilla veitsillä kuoliaaksi.
Käytännössä suvakit vaativat juuri tätä monikulttuurisuusvaatimuksillaan, sillä islam ei uskonoppina itsessään tunnusta tasa-arvoista monikulttuurisuutta islamin rinnalla vaan islamin tavoitteena on Koraanin mukaan islamin ylivalta maailmassa, johon muiden kulttuurien on alistuttava. Jotta eri kulttuurien rauhaisa rinnaiselo olisi mahdollista vaadittaisiin islamin oppien muuttamista tai muslimien itsensä muuttumista välinpitämättömäksi Koraanin sanan suhteen. Eräs tie olisi sallia suuria määriä naisimaameja ja naisuskonoppineita islamilaisen liikkeen johtoon, mikä voisi pitkällä ajanjaksolla muuttaa islamin valtavirran käytännön tulkintaa toisenlaiseksi.
vihapuhetta
mitä II - maailmansodan tapahtumilla ja tällä päivällä on tekemistä keskenään?
Et sä voi oikeuttaa pahuuttasi - vetämällä hihasta jotain Hitler juttuja.
TODELLA ONTUVAA AGUMENTOINTIA.
Sinä keksit oikeutuksen mistä tahansa- olet jo radikalisoitunut.
SÄ ETSIT OIKEUTUKSEN PAHUUDELLE.
Ai "tukemalla"????
KOKO PLANEETTA ON OLLUT NIITÄ TUKEMASSA
SUOMI OTTAA VELKAA TUKEAKSEEN NIITÄ
ettäs kehtaat halveksia ja etsiä hyväksyntää terroristien teoille.
Suvakki on tässä se riski ja pahantekijä, eikä realisti.
Ainoa mitä niiltä pyydettiin, on olla kunnolla maassa josta ovat saaneet turvapaikan.
JA mitä ne teki?!?!?!?!?!?!?!
ETTTÄS KEHTAAT Stana
Häpeä - tuollainen oksettaa
Kerran aloitit:
tutki ja kerro meille miksi ja missä jenkit ovat olleet pommittamassa?
Pyysikö juku ne sinne? ovat varmaan, mutta mitä tekemistä brittisiviileillä on asian kanssa?
"Euroopan valtiot ovat unohtaneet maahanmuuttajat ja heidän tarpeensa..."
KERRO MITEN EUROOPPA ON AUTTANUT JOTENKIN PUUTTEELLISESTI JA KETÄ?????
"iskut ovat onneksi vain yksittäisiä,"
Miten sä määrittelet yksittäisen?
"tukemalla kunnolla Eurooppaan tulleita muslimeja saamme ongelman poistettua."
Mitä tarkoittaa "kunnolla" ja mikä tukimäärä riittää?
Koko eurooppa kipuilee työttömyyden kanssa. KOKO EUROOPPA.
Ja tiedoksi: niitä tuetaan jo nyt maailman suurimmalla tukiorganisaatiolla mitä tällä planeetalla on. Eikö sinusta heillä itsellään ole mitään vastuuta tässä asiassa?
Tutki verkkoa - siellä on JÄTTIMÄISET ORGANISAATIOT TUKEMASSA
JUUUUUUUUUUURI HEITÄ
Tule sitten vasta sanomaan - että "tää on teidän syy".
Mikäs itse olet, eu-mielinen eunukki? Ruotsidemokraatit, Persujen Halla-aho ja Ranskan Le Pen haluavat pelastaa meidät muslimimilitanteilta. Missä vaiheessa iskut lakkaavat olemasta yksittäistapauksia, sitten kun niitä sattuu päivittäin? Samalla perusteella voisi sanoa, että jenkkien pommituksetkin ovat yksittäistapauksia.
Isis nimenomaan haluaa perustaa natsejakin kauheamman diktatuurin. Haluatko itse pukeutua päästä varpaisiin mustaan? Ja pelätä mielivaltaisia mestauksia ja ruoskimisia?
Me olemme sodassa, jonka muslimit ovat meille julistaneet, maahanmuuttokriittiset haluavat tehdäkin asialle jotain.
sä saat tukea niitä terroristejas ihan omasta lompsastas. Kuulut epäilemättä siihen kansanosaan joka ei ole kommonaan töitä tehnyt tai edes ymmärrä mistä se leipä suuhun kävelee ja on siksi valmis jakamaan tuhkatkin pesästä noiden karvaturrien sosiaalimatkailun tueksi. Auttamalla tänne tulleita muslimeja luot vahvemman kivijalan heidän isminsä levittämiselle. Kyllä me kykenemme hoitamaan Halla-ahot ja kumppanit ihan omilla toimillamme, ei siihen tarvita muslimien apujoukkoja aiheuttamaan häiriöitä.
Minttu siinä Villen oppeja jakaa.
Seuraavaksi on Villen kanssa juomassa pusikossa ilmaista Kaljaa. Kyllä kansa Villen kaljat maksaa.
Emma on tauolla mukana tupakka hampaissa.
No aloitus osui just asian ytimeen. No että sillä tavalla.
Aaloittaja on oppinut hyvin ulkoa lähes koko suvakkiliturgian, mutta hänen vuodatuksetaan puuttuu vielä nämä hokemat:
* Isam on rauhan uskonto
* Ei anneta pelolle valtaa