Valtakone pelkää kansannousua -

sille ei anneta mahdollisuutta.
9188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Niin, aseethan kerättiin jo pois.

Äänestä

Netti on pullollaan ohjeita joiden avulla voi järjestää Suomelle nopeaa ja tehokasta KOKOOMUSMÄDÄN poistoa.

Äänestä

Vihapuhe verukkeet ym. muut sanavapuden rajoitukset ovat valtateliitin epätoivoisia yrityksiä hiljentää kansa, kansa joka on raivoissaan heidän etuaan vastoin toimivista politiikoista.
Mitä enemmän kansaa estetään ilmaisemasta mielipidettään sitä nopeammin, yllättävämmin ja rajummin kansa nousee ja lopulta teloittaa maanpetturit poliitikot.

Valtaeliitin pelottelutarkoituksessa järjestämät oikeudenkäynnit vihapuheen varjolla ovat lopulta vain polttoainetta joka ruokkii kansan kasvavaa vihaa valtaeliittiä vastaan. Koska jos kohtelet meistä yhtä väärin se on hyökkäys meitä kaikkia kohtaan jotka ajattelemme kuin hän (vrt. Hakkaraisen saama tuomio)

Poliitikkojen ylimielisyys kansaa kohtaan estää heitä näkemästä miten he toistavat edeltäjiensä virheet vuosisadasta toiseen. Ja aivan samoin heidänkin elämänsä päättyy väkivaltaisesti kun kansa lopulta ottaa vallan omiin käsiinsä.

Äänestä
  • Elämme mielenkiintoisia aikoja.

    Kansaa on hallittu mitä erilaisimmilla peloilla. Entä kun kansa huomaa ettei ole mitään pelättävää ja herää siihen kuinka laajaa tämä kusetus on ollut.

    Valehtelu ei enää onnistu ja totuus puskee väkisin esille.

    Äänestä

Tuttu poliisi sanoi, että meillä olisi sisällissota menossa täyttä päätä, jos kerrottaisiin suomalaisille, mitä VOK:ssa ja niiden liepeillä ja niihin liittyen on tapahtunut!

Äänestä
  • Jos nyt vain kävisitte äänestämässä kaikissa vaaleissa - jos vaan ikä riittää.

    Äänestä

  • DemoEfekti kirjoitti:

    Jos nyt vain kävisitte äänestämässä kaikissa vaaleissa - jos vaan ikä riittää.

    Äänestän seuraavan kerran, kun toteutuu suora kansanvaali ja suora päätäntä yhteiskunnan asioista.

    Äänestä

Kansa? Ei ole olemassa kansaa, on vain erilaisia intressiryhmiä. Nousu? Sohvaan syötettävä ei vapaaehtoisesti nouse.

Äänestä
  • Suora demokratia antaa mahdollisuuden omaa näkemystä toteuttavalle "intressille" ..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poliisi.asia kirjoitti:

sille ei anneta mahdollisuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu