Pitäisi alkaa vaan tunistaa terroristit kasvoista jo etukäteen, kun on kuvia katsonut, niin ei noilta naamoilta osaa odottaa hymyä, iloisuutta, toiveikkuutta tms, lisäksi aika usein outo kasvonpiirre. Tällaiset olisi hyvä viedä tarkempaan psykoanalyysiin ja käytöstutkijoiden syynättäväksi. Tavalliset ihmiset kyllä tunnistaa, heistä paistaa toive ja ilokin. Pitäisi vain rakentaa tietokonemalli tunnistamaan epäilyttävät jo passijonosta tms.
Teroristin tunnistaa kasvoista!
Naamakuva
392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Suomalaiset eivät ainakaan aiemmin ole tunnitaneet terroristia kasvoista, koska Katainen pääsi pääministeriksi ja tekee nyt terroritekojaan Brysselistä käsin.
Katsokaa niiden silmiä. Ei niissä näy mitään inhimillisyyttä. Outo kiilto ja viha silmissä.
Terroristien ökyviikot.
Torontossa musliminainen heilunut puukon kanssa kaupassa. Espanjassa matu riehunut kristittyjen häissä, allahu akbaria tarjoten. Montrealissa se panttivanki-isku. Lontoon bussissa tänään mies kolmen macheten kanssa. Lontoossa myös laaja evakuointi iltapäivällä sillan viereisissä toimistoissa. Notre Damessa vasaramies syyrian asialla.
Jatkuu......
http://www.express.co.uk/news/uk/813841/video-shows-horror-moment-armed-police-arrest-man-carrying-machetes-london-bus