Mitäs mieltä porukka on sähkörullalaudoista? Olisi kiva kuulla mielipiteitä, että onko kannattava menopeli täällä suomessa. Kalliitahan nämä on, ainakin mitä itse olen katsonut niin hinta on sitä 800-2000€ luokkaa, joten ei raaskisi ostaa ennenkuin olen kuullut vähän kokemusta täältä suomestakin.
Sähkörullalaudat
Harkinta
6198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä on kannattava jos on rahaa ostaa sellane. Pääsee nopeasti ja kätevästi kulkemaan vähän pitempiäkin matkoja ja tietty helvetin mukava ajella ihan muutevaa ympäriinsä.
Niille on vapautus pysäköintimaksuista, kun päästöt on pienet.
Julkisissa liikennevälineissä ei mene lisämaksua. Kaukojunissa voi ladata.
Liikuntarajoitteinen mielellään ajelisi sillä kaupoissa, mieluummin kuin kantaisi sitä kävelykepissä roikkuen. Istuallaan se täyttää pyörätuolin määritelmän.
Kallista jep mutta on hankintalistalla (600 € kipuraja, niitä on jo) - ihan siksi, että jos lyhyt matka niin kantama riittää JA ei tarvi jättää pääkaupunkiseudulla ulos parkkiin vaan menee toimistoon sisälle.
Siinä syytä tarpeeksi, se kuljetuksen ja säilömisen helppous.
Pidemmille matkoille > 5 km toki sähköpyörä varteenotettavampi...
Ehkä parempi tilata osat netististä ja koota itse, pääsee halvemmalla ja ohjeita löytyy youtubesta. Saako näitä muuten suomesta hankittua? Itse ei ole tullut törmättyä ainakaan suomessa mihinkään missä näitä myytäisiin.
Hei menkää seuraaman instagrammin semmosta sivua kun ExwayFinland kyse todella laadukkaita lautoja sinne ilmestyy pian alennus koodeja
Vanha ketju ja outoa että joku vielä yrittää tekohengittää vehjettä ja yrittää jopa myydä tänne. Aika on ajanut noiden ohi, kilpailijaksi tuli ja voitti ylivoimaisesti sähköpotkulaudat joiden käyttö on paljon helpompaa tavalliselle kansalle.