Kamuttaja. Vai on tämä myynnissä!

22

404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Omistaja on tietääkseni edelleenkin Lieksan Työväenyhdistys ry.

      • no.tota.noin

        Varmuudenhan saa Irjalta, tuolta kiinteistövälittäjältä. Ostakaapa vaikka kimpassa, laittakaa kulttuuriravintola ”lennonjohdon” kera pystyyn, ja on varmasti kannattava sijoitus;)


    • välikysymys

      Eikös tuo kartan nuoli näytä täysin väärää paikkaa.

      • väärässä.paikassa

        Noihin kartan merkintöihin ei voi luottaa. Osoite on Pielisentie 44 tai Asemakatu 2.


    • joikula

      Sehän olisi melkoinen kontrasti, kun muslimit joikaa alakerrassa ja lieksalaiset ölisee karaokea yläkerrassa!

    • analyytikko

      Huonokuntoinen rakennus ja täydellisen remontin tarpeessa. Käyttökustannukset isot.
      Huono sijoitus kiinteistönä sekä kunnassa jossa väki vähenee koko ajan.

      • kuluma

        Ilmankos siitä halutaan eroon.


    • aka.mennyt.ohi

      Työväenyhdistyksen johdossa on tapahtunut viime aikoina luonnollisia poistumisia eikä uusia kasvoja saada enää mukaan toimintaan tekemään talkootöitä.

    • hieman.kiinnostaa

      Onko rakennus käyttökelpoinen ilman suuria remontteja?

      • huonokuntoinen

        Käy itse toteamassa. Ilmoituksessa sanotaan tyydyttävä kunto eli suomeksi sanottuna rähjä. Miten lie tuo sisäilma ?


      • hieman.kiinnostaa
        huonokuntoinen kirjoitti:

        Käy itse toteamassa. Ilmoituksessa sanotaan tyydyttävä kunto eli suomeksi sanottuna rähjä. Miten lie tuo sisäilma ?

        Asun Turussa ja sijoitan kiinteistöihin. Tämä on syy kiinnostukseeni. Siksi kysyin teiltä paikallisilta.


    • ÄlkääMenköHalpaan

      Tiloja vuokrattuna esim. Kristilliselle opistolle, maahanmuuttajille
      ---
      Nyt on hyvä tilaisuus BOIKOTOIDA MAAHANMUUTTOA!

    • huolimatonta

      Kiinteistön hoidosta kertonee jotakin se, että vuosikymmeniä sitten lopetetun liikkeen mainosikkuna on yhä näkyvällä paikalla.

    • halvalla.menee

      Ainoastaan tontilla on arvoa. Kiinteistön oikea myyntihinta olisi vain kymmeniä tuhansia euroja. Kunnolliseen remonttiin menisi vähintään useita satoja tuhansia euroja. Takaisinmaksuaika olisi todella pitkä.

      • tulevaisuuden.näkijä

        Pielisentien varressa olevilla tonteilla ei ole enää mitään arvoa kylässä jossa asuntoja myynnissä ennätyksellisen paljon. Ennemmin sijoittaisin kuntaan jossa ei asukasmäärään nähden niin valtavaa mamumäärää kuin esim. Lieksassa. Kylä rapistuu niin henkisesti kuin taloudellisesti.


      • halvalla.menee
        tulevaisuuden.näkijä kirjoitti:

        Pielisentien varressa olevilla tonteilla ei ole enää mitään arvoa kylässä jossa asuntoja myynnissä ennätyksellisen paljon. Ennemmin sijoittaisin kuntaan jossa ei asukasmäärään nähden niin valtavaa mamumäärää kuin esim. Lieksassa. Kylä rapistuu niin henkisesti kuin taloudellisesti.

        Tiettyjen Lieksan alueiden asuntojen arvot ovat tippuneet pohjalukemiin maahanmuuttajien takia. Kukaan ei halua ostaa asuntoa kerrostalosta, jonka rappukäytävän nimitaulussa on afrikkalaisia sukunimiä.

        Pielisentien varrella maahanmuuttajien miehittämiä asuintaloja ei ole ja asunnoilla on vielä myyntiarvoa ja myös Pielisentien tontit ovat vielä arvossaan lieksalaisittain.

        Myös Pankakosken kerros- ja omakotitalojen hinnat ovat nykyään pilkkahintoja. Kerrostalon tilavan kolmion hinta esim. 6000 - 7000 euroa. Tontin voi Pankakoskelta saada muutamalla satasella.


    • hieman.kiinnostaa

      Näyttää siltä että tietojenne perusteella hinnan on oltava viisi numeroinen, muuten ei kiinnosta.

    • syklit

      Ei taida löytyä ostajaa mokomalle romukasalle.

    • tu.tänne

      Osta Kamu sinä se sinunlaisiasi täällä tarvitaan.

      • Minulle riittää se mikä minulla on täällä.
        Ei minusta enää olisi tuollaisen paikan kunnostamisen hoitamiseen.

        Pari vuotta sitten tarjottiin täältä kovasti erästä suurta kiinteistöä.
        Siihen olisi tullut mukaan erään vieraan vallan edustusto/toimisto, sekä hotelli, ja ravintola, mutta en lähtenyt kimppaan, ja niin koko hanke kaatui.
        Ikä ja terveys on sammuttaneet energian yrittämiseen, olen tehnyt sitä aikoinaan tarpeeksi.


    • hiiuuu

      Pankakosken taloja kannattaisi myydä etelän ihmisille kesäpaikoiksi.

    • tavallinen.duunari

      Tietääkseni Lieksassa on tulossa myyntiin vuoden kuluttua jos päättäjät niin päättää eräs iso uudempi talo. Kiinostaisiko sinua sijoittaja kuulun niihin jotka ovat asiasta sanavaltaisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      111
      7569
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      245
      7483
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      145
      5163
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      140
      4849
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      50
      4603
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      90
      4292
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      117
      4106
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      164
      1851
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1619
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      274
      1500
    Aihe