Seuraavassa puolue gallupissa on pieni ylläri?????

Persujen kannatusluvut alkaa kaksinumeroisella prosentilla, uskokaa tai älkää!

Petturit on siivottu pois ja aloitetaan puhtaalta pöydältä, myös tuo hyökkäys suvakkimedioiden puolelta ja muista puolueista sataa SUORAAN KANNATUSLUKUIHIN!
12193
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Joo, sehän riippuu aivan siitä kuinka se galluppi tehdään! - En usko niihin pätkänkään vertaa.

Äänestä
  • tottahan se onkin, gallupit ovat kansan kusetusta galluppeja ei pitäisi julkaista ollenkaan, siinä veteläselkärankaista viedään. kuin pässiä narussa, erityisesti suomalaista pässikarjaa.
    sitäpaitsi en ole kuullut koskaan ketään joka olisi osallistunut näihin galluppeihin?

    Äänestä

  • Eeronlehdethavisee kirjoitti:

    tottahan se onkin, gallupit ovat kansan kusetusta galluppeja ei pitäisi julkaista ollenkaan, siinä veteläselkärankaista viedään. kuin pässiä narussa, erityisesti suomalaista pässikarjaa.
    sitäpaitsi en ole kuullut koskaan ketään joka olisi osallistunut näihin galluppeihin?

    "sitäpaitsi en ole kuullut koskaan ketään joka olisi osallistunut näihin galluppeihin"

    Sikälis outoa joo, että ei ole kyllä moni muukaan...

    Äänestä

SMP jakautui riitoihin ja ajautui lopulta vararikkoon.

Äänestä

Perussuomalaiset on ainoa vaihtoehto kotia, uskontoa ja isänmaataan ajattelevalle.

1Äänestä
  • Kansalaiset alkaa pikkuhiljaa heräämään tähän kusetukseen!
    Olen huomannut jo hetken aikaa että esim. Iltapaskojen kommentti osioihin on tullut erittäin paljon kriittisiä kirjoittajia joille EI ENÄÄ MENE LÄPI TÄMÄ SUVAKKI PASKAMEDIAN "UUTISET" sellaisenaan, MUUTOS ON KÄYNNISSÄ! HERÄTKÄÄ LOPUTKIN!!

    1Äänestä

Riippuen+koska+tehdään+veikkaan+noin+12-15%+on+persujen+kannatus.+Jos+on+pysynyt+samana+tai+alentunut+niin+tietää+varmasti+että+Eeron+kintaat+on+Galupissa+pahasti!

Äänestä

Oma veikkaukseni on että valemediamme vääristelee gallupin tulosta. Voivat väittää sen jopa laskeneen, mutta kyllä kansa tietää.

1Äänestä

Kaksinumeroinen+on:+0.7%.

Äänestä

Katsokaa tulevaa galluppia puolueiden kannatusluvuissa, näette siinä pienen eron nykyiseen, ps kohdalla! Median ja suvakkipoliitikkojen kovasta vastustuksesta huolimatta perSUT nouSEEEEE!!! Alkaa kaksinumeroisella luvulla, sittisoiniainen kun saadaan vielä pois ulkonaolevastaministeriöstä, lopuksi voidaan kyllä joutua vetämään ulosvetäjällä AUDIN takapekiltä Soinin saadessa itkupotkuraivarin ja hajottaen Audin takapenkin kokonaan!

Äänestä
  • Soini joudutaan kantamaan audin takapenkiltä, siinäpä urakka Urpolle ja Pisilälle!

    Äänestä

Ihan kiusalla ihmisten pitäisi seuraavissa vaaleissa äänestää persuja, kannattivat heitä tai ei.
Se aiheuttaisi mielenkiintoiset hallitusneuvottelut. Olisi kunnon yllätys, kuten Lordin euroviisuvoittokin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


BjörneBorg kirjoitti:

Persujen kannatusluvut alkaa kaksinumeroisella prosentilla, uskokaa tai älkää!

Petturit on siivottu pois ja aloitetaan puhtaalta pöydältä, myös tuo hyökkäys suvakkimedioiden puolelta ja muista puolueista sataa SUORAAN KANNATUSLUKUIHIN!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu