Kun PS:n hyysäri-suvakki luopiot ovat karanneet rintamalta, on uuden oikean perussuomalaisuuden aika. Siinä oma kansa tulee aina ensin ja haitta maahanmuutto laitetaan täysin kuriin. Turvapaikan saaneillekkin annetaan vain kaikkein välttämättömin, ei muuta.
On uuden, kovemman linjan aika. Soini oli vätys, jolle riitti loppupeleissä paikka ministerinä. Hän myi kaikki aatteensa saadakseen pitää ministerin paikkansa. Sama koski muutamaa muutakin rahan perässä ollutta. Suurin pettymys ja anteeksiantamaton teko oli Sampo Terhon toiminta, yllätys kyllä. Sipilä yllättyi, kun suoraselkäinen Halla-aho ei Soinin tapaan ollut ostettavissa apumieheksi.
Nyt ei enää tarvitse yhdenkään puolueessa olevan liikkua niska notkeana, vaan rinta rottingilla.
Olemme voittajia jatkossa ja menemme voitosta voittoon.
On uuden, kovemman linjan aika. Soini oli vätys, jolle riitti loppupeleissä paikka ministerinä. Hän myi kaikki aatteensa saadakseen pitää ministerin paikkansa. Sama koski muutamaa muutakin rahan perässä ollutta. Suurin pettymys ja anteeksiantamaton teko oli Sampo Terhon toiminta, yllätys kyllä. Sipilä yllättyi, kun suoraselkäinen Halla-aho ei Soinin tapaan ollut ostettavissa apumieheksi.
Nyt ei enää tarvitse yhdenkään puolueessa olevan liikkua niska notkeana, vaan rinta rottingilla.
Olemme voittajia jatkossa ja menemme voitosta voittoon.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Soinia voimme kiittää vain ja ainoastaan siitä, että puolueella on rahaa jatkossakin mukavasti. Toisin kuin pettureiden ryhmällä.
Kolme cowboyta ratsastaa
Hevosillaan kaupungista pois.
Kaksi miehistä hymyilee,
Mutta kolmanell' on kyynel silmissään.
Hän ei oo oikea cowboy,
Niin ystävänsä hälle sanoivat.
Hän ei oo oikea cowboy,
Jos naisista ei voi saada mielestään.
Kolme cowboyta leiriytyy
Hopeisen kuun loisteessa.
Kaksi miestä unen saa,
Mutta kolmas ei voi silmiään ummistaa.
Hän ei oo
Kolme cowboyta ruokailee
Leirinuotion lämmössä.
Kaksi miestä… L
Muuten perussuomalaisten nimen voisi haudata Soinin mukana, mutta tavallaan hyvä pitää se Soinin vitutuksen vuoksi ja rahojen.
Muuten se olisi suomidemokraatit
imeen pannumyssyhiipparin tirriä vatiklaaniin.
Soinin höpötykset abortista ja raamatun viittaukset olivat aina yhtä noloja. Mites Soinin mielestä meni niinku toi luopio juttu omalla kohdalla?
Kyllä sinne jäivät luopiot ja rasistit!
Nyt naatiskellaan, kun "vääräuskoiset" pakeni. 2019 tulee voittojen voitto, tulevien muslimi terrori iskujen avittamana. Ne eivät tule loppumaan.
Luopioiden kohtalo kova. Politiikon ura ohi ja työpaikkaa vaikea saada tämän jälkeen muualtakaan.
"Turvapaikan saaneillekkin annetaan vain kaikkein välttämättömin, ei muuta."
Nämäkin lähtevät täältä pois jos ei vapaehtoisesti niin sitten voimalla
Kyllä on kiva kuunnella Halla-Aholaisten itkemistä. Halla-Aho itse on taitaa olla syvästi järkyttynyt tilanteesta - nyt kaikki kiertämään veistä Halla-Ahon haavassa.
Siinä rusoposkella voi itku tulla. Antaakohan Hilla tissiä lohduksi?
Joku voisi kerätä kaikkia hävettäneet Soinismit pakettiin. Minulla muuten menee ruokahalu, jos vastapäätä istuu henkilö, jonka nenäkarvat pursuaa sieraimista.
Joillekin persuille nousi kusi päähän kun pääsivät hallitukseen. Hyvä vaan että petturit lähtivät pois. Nyt persut voivat taas ajaa politiikkaa josta aloittivatkin.
Itse meinasin jo vaihtaa puoluetta, mutta nyt ei tarvitse. Kiitos Halla-aholle, älä luovuta.
Kaikki tuki Jussi Halla-aholle. Kun oma väki pettää, pitää oikeiden kannattajien puolustaa ja tukea mestaria.
Luopioilla ei ole mitään hätää. He saavat palkkioksi hyväveliviran hyvällä palkalla tai runsaan sopeutumiseläkkeen loppuelämäkseen.
Soini, Niinistö, Terho ja Elo törkeimmät petturit. Elomaa sai lähteä, lapseton bodari, valitettavasti. Vain oma kanta, lapsettomuus on pahinta mitä voi ihmiselle sattua. Vaikuttaa psyykeeseenkin.
Soini on pudonnut itse kaivamaansa poliittiseen hautaan ja vienyt mukaansa parikymmentä muuta selkärangaronta luikuria.
Simon Elo oli kuvottava kokoomuksen juoksupoika.
Eivät kovin korkeita pisteitä saa sipilä ja urpokaan.
Esiintyivät niin kuin vähintään Euroopan omistajat - mehän täällä määräämme, muut palvelee meitä.
Ei jaksa kattella pääministerin omahyväistä naamaa. Uskoi saaneensa vallan ikuisesti hyppysiinsä.
Oliko saanut jostakin käskyn toimia noin? Siltä vaikutti. Ei ollut suoraselkäisen miehen toimintaa.
Me emme unohda, mkitä petturit teki.