Onko Simon Elo sankari vai konna?

Fiksun oloinen nuorimies jota olen äänestänyt niin eduskuntaan kuin Espoon kunnanvaltuustoon. Nyt on hämmentynyt olo, onko Elo petturi vai vakaumuksen mies?
10177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vaikea sanoa syytettä ainakin pukkaa natsisyytöksistä voi olla siis että on vihapuja heti ekana päivän uudessa ryhmässään tämäkö se uusi vaihtoeto ehto sitten on.

Äänestä

Simo on suuren konnan(Soini) apukonna.
Arvoton näytelmä

Äänestä
  • Vaarallinen ulkomaan elävä? Mikä lie uskovainen, nimestä päätellen, ja selväst toisinajattelija. SUOPOkin varoittelee.
    http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005253985.html
    Supo nosti terrorismin uhka-arviota: Suomesta lähteneet taistelijat kohonneet ISISissä merkittäviin asemiin
    Mikä tuossa on mielestäsi fiksua? Kampausko?

    Halla-ahon varoitukset ja vaalivoitto tuli kreivin aikaan.

    Äänestä

Se on nyt sipin POIKA

Äänestä

Vähä saman näköinen kuin ne vihreät siat Angy Birds leffassa.

Äänestä

Yksinkertaisesti "Hyödyllinen täysidiootti".

Äänestä

Mitä kertoo pojalleen sitten 20v. kuluttua tästä hässäkästä ja mitähän mieltä poika on. Kehtaako silmiin katsoa poikaansa.

Äänestä

Kun kysyt että onko Simon Elo sankari vai konna niin voit käydä kysymässä jatkosodassa olleelta 94 vuotiaalta isoisältäni että olivatko luopiot eli käpykaartilaiset sankareita vai konnia.

Äänestä
  • Aivan eri asia, nyt ei ollut kyse rintamakarkuruudesta vaan siitä että porukka vaihtoi puoluetta. Kyllä se on vapaassa maassa sallittua, ei ole rikollista eikä edes moraalisesti tuomittavaa.

    Keväällä 2019 on eduskuntavaalit ja silloin kansa päättää kumpi persupuolue on parempi. Etkö luota Suomen kansaan?

    Äänestä

  • He erosivat, eikä tuollaista puoluetta, mitä tyrkytetään ole olemassa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Miten.on kirjoitti:

Fiksun oloinen nuorimies jota olen äänestänyt niin eduskuntaan kuin Espoon kunnanvaltuustoon. Nyt on hämmentynyt olo, onko Elo petturi vai vakaumuksen mies?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu