Jos hieman muistelee aikaa ennen edusk. vaaleja, niin mitähän Soini silloin pauhasi. Eiköhän hänen kielenkäyttönsä ollut jopa astetta rajumpaa mitä nyt on ollut Halla-Aholla.
Vaan nytpä ei enää saakaan arvostella, ei EU:ta ei sosiaaliturva turisteja. Pääasia että ollaan ministereitä. Takit pyörii pienestäkin hipaisusta.
Kyllä ministerimersun takapenkille on tehty voimakas mangneetti.
Sinänsä saavutus tuokin, että perustamastaan puolueesta lähtee lätkimään ensimmäisten joukossa.
Vaan nytpä ei enää saakaan arvostella, ei EU:ta ei sosiaaliturva turisteja. Pääasia että ollaan ministereitä. Takit pyörii pienestäkin hipaisusta.
Kyllä ministerimersun takapenkille on tehty voimakas mangneetti.
Sinänsä saavutus tuokin, että perustamastaan puolueesta lähtee lätkimään ensimmäisten joukossa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siinä on Halliksella oman jytkyn paikka seuraavissa vaaleissa. Soinin temppujen takiahan persuilla kannatus on romahtanut.
Tuo taitaa olla totta.
Niin, turhapa sitä on kehuskella millään, jos yksi kääntää kaikki ohjelmakohdat ylösalaisin. Tarkoitus on vain oman tilin kasvatus. Joten nauttii nyt siitä suosiostaan.
Soisi totisesti tekee poliittista historiaa, mutta jää historiaan hieman toisella tavalla kuin itse on ajatellut ja toivonut.
Mutta ehkä hetken huuma Audin takapenkillä korvaa kaiken.
Lueppa huviksesi tuota. Mielenkiintoista luettavaa. Tältä sivustolta löytyy hyviä pointteja muutakin.
http://beta.oikeamedia.com/o1-22950
Yleensä ne poistaa nämä. Jos kerkeät lukea
Ilkesi Soini vielä kyynelehtiä
Soini on täysin poliittinen persereikä, nyt tuota suomipolitiikan anaalia painavat ilman kumia ja samalla dominoiden vuoroin Sipilä ja Orpo, ja soinin suoranainen velvollisuus ja ainoa oikeus on vain alistuneesti pyytää lisää parrua mekkoonsa ja yhä syvemmälle. Saastaisia ovat isojen poikien kakkaleikit äänestäjien oikeuksilla.
Siis se näytelmä kyyn eleineen. Myy mun puolueeksi nyyh.
Rotta lähti pikkurottiensackanssa.
Terhon sai rahalla mukaansa. Nyt Terho jo mamuttaa.
On se tuo SipiläOrpo kiero kaksikko.
Möivät Suomen ahneuksissaan.
Soini sanoi blogissaan, raha ei hänelle tärkeää. Voi saatana
Sitä riemua kun ne köyhiltä vievät kaiken.
Puolensakin möi ja vielä haukkui perään.
Lindströmiltä pihvi rahastaa vanavedessä.Nyt työttömät kuriin heh heh.
Eurooppa kutsuu.