Että sä ja sukulaisesi saitte niin paljon rahaa.
Olen tosi iloinen puolestanne olettehan olleet niin tosi ahkeria elämänne aikana.
Olisin itsekkin lahjoittanut vaikka puolet omaisuudestani mutta rahankerääjät eivät eksyneet tänne Vantaalle.
Teidän olisi kannattanut ohjata rahankerjääjiä lähemmäs PK seutua niin puhuttaisiin jo miljoonista.
No uutta suoleen ennenkuin vanha kuolee vai mitens se nyt menikään
Olen tosi iloinen puolestanne olettehan olleet niin tosi ahkeria elämänne aikana.
Olisin itsekkin lahjoittanut vaikka puolet omaisuudestani mutta rahankerääjät eivät eksyneet tänne Vantaalle.
Teidän olisi kannattanut ohjata rahankerjääjiä lähemmäs PK seutua niin puhuttaisiin jo miljoonista.
No uutta suoleen ennenkuin vanha kuolee vai mitens se nyt menikään
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kenen hullun idea oli tuolle vielä lisää rahaa kerätä. Kyllä se on suomalaisilta veronmaksajilta kupannut jo aivan tarpeeksi ilman lahjuksiakin. Firman pyörittämisen maksaa ulkoministeriö vaikka muka on Ahtisaaren firma. Lisäksi ukko nauttii presidentin eläkettä.
Niin, tuon pitäisi nyt ainakin johtaa siihen, että valtionapu lopetetaan. Kyseisen kaltaisten "firmojen" tulee tulla itse toimeen omalla varainhankinnallaan. Nyt se on jokin valtion epävirallinen "etäispääte"...:/
Oi pyhä autuus sdp:n tyyppejä, suora letku valtion kassaan ja sitten meitä neuvotaan euroon. Oi, saatana tätä maata. Hlv:n Kim il Ung. Onko Bernerillä ja Sipilällä kiinteät imuriletkut valtion kassaaan, vitun "pohatat"?
stubi investointipankissa 25 000 e/kk, urvosta puhutellaan jo mafiana. Ennen pitkää kaikki vastavassa. Silti voi olla parempi, ettei niitä elätetäNew Yorkissa tai Brysselissä. Mutta, jos niitä elätetään niin ei ne saa puhuta EU:n ja euron puolesta Suomea vastaan.
Mielummin pidetään homma kurissa äijät täällä kuin lobbamassa EU:ta,levittelemässäturvapaikkabisnesstä tai kreikka-tukia. Supilla saattaa nyt vetää jo EU-huoraamista pakosta, uraa ei enää muualta saa. Nyt on p-korea -vaihe eurokraatilla, jos meinaa "tienata"? Pikkusen enemmän täällä, mutta ei liikaa pannaan stasi-kontrolliin ukot ja puheet EU:sta sitten on loputtava, jos elätti saa tulot Suomesta.
..kyllähän Ahtisaari on varmaankin ansainnut tuon lahjan , merkittävä suomalainen kun on!
Sipilälle olisi hyvä järjestää; "ei kerrota perheestä"-kampanja, jolla annetaan 10 MILJOONAA VEROVAROJA YRITYKSEEN ,JONKA LIIKEVAIHTO 17 tuhatta euroa!
Ahtisaari sentään on NOBEL palkittu rauhantekijä, aivan älyttömän merkittävä asia. MUTTA, suomalaisen yhteiskunnan sairaaloinen kuvio, toinen saa 10 miljoonaa ja sankari 650 tuhatta!...
Täällä päin seurakunnalla on tapana ottaa yhteyttä 80 vuotta täyttäviin.