Ala-arvoista tekstiä vihervasemmisto suvakeila

4119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No et sinäkään kyllä mikään tarinaniskijä ole.

Äänestä

Jäikö apukoulukin kesken?

Äänestä

Aivan tavallista politikointia. Sopii hyvin kuvioon missä Halla-Aholaiset pyritään demonisoimaan ja leimaamaan natsiporukaksi. Perinteinen vastakkainasettelu jossa hyvikset ovat pahiksia vastaan. Voi mennä läpikin jollekulle , vaikkakin on aika löperöä viritelmää Terholta. Hyvin todennäköisesti tätä tyyliä tullaan näkemään lisääkin.

...jäämme odottelemaan seuraavaa vaihetta missä Terho esittelee vaatekaappinsa sisältöä jossakin laajalevikkisemmässä naisten lehdessä, sillä tämäkin juttu on aivan samaa sarjaa.

Äänestä

Joko nyt Terhosta tuli vihervasemmistosuvakki.
Vielä viime viikolla Sampon ja Jussin mielipiteet eivät juurikaan eronneet toisistaan.
Ei tosiaankaan kannata äänestää kumpaakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raukkamaista kirjoitti:

Heitäkö äänestät?

http://www.suomenmaa.fi/?app=NeoDirect&com=6/3/252737/8a44e82df5

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu