Halla-ahon persut kuin "pulun paska"...

...näin kommentoi puoluekokouksessa kuusikymppinen maansa myynyt persu.

– Tässä on näköjään vaihdettava puoluetta, mies sanoo.

Hänkin pelkää, että halla-aholaisten johdolla puolueelle käy huonosti.

– Halla-aho puhuu vain maahanmuutosta. Se puhe muuttuu paskaksi, jos joudutaan oppositioon. Ei siellä voida tehdä yhtään mitään, mies sanoo.

– Timo Soini on tehnyt työtä meidän eteemme kaksikymmentä vuotta. Halla-ahon ansios­ta porukka hajoaa kuin pulun paska.
7231
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Halla -aho ei ole hajoittanut ketään.
Halla-ajolle ei annettu mitään mahdollisuuksia.
Sipilä , Soini ja Orpo pitivät siitä huolen.
Jopa Harkimo on Savon Sanomissa kirjoittanut siitä, mitä tämä trio teki.

Äänestä
  • Hullut halla-aholaiset ovat vaaraksi koko maalle.

    Äänestä

Timo Soino on tehnyt itsensä eteen töitä 20 vuotta. Heti kun tuli näytön paikka, takki kääntyi ja Audin nahkainen takapenkki vaan natisi.

Äänestä

Hyvin sanottu persulta. Tai siis nyt entiseltä persulta. Niitä entisiä on nyt suurina parvina liikkeellä ja helppo bonkata.

Äänestä
  • Niinpä. UV:t lentelevät ja paskovat niskaan. Aika huonoja häviäjiä.
    Hirveä mustamaalauskampnja ja valehtelevat niin että korvat heiluu.
    Jokapäivä lehdissä uusi uv , nyt puhuu hän.

    Äänestä

  • Niillä on selvästi menossa muuttoaika. :D :D

    Äänestä

"...jos joudutaan oppositioon." Todellisuus on, että Jyväskylän kokouksen sunnuntaina Halla-aho huolehti siitä, ettei asiaa hallitusvastuuseen ole ikinä, ei ikinä. Toista näin uskomatonta ylimielisyyttä ja realismin puuttumista ei poliittinen historiamme taida tuntea. Vai oliko kysymys teatterista?
Halla-aho tietää hyvin sen, ettei mitään saavutuksia olisi ollut tulossa. Eerolan, Hakkaraisen ja Huhtasaaren valinnoilla varmistettiin, että ovet hallitukseen sulkeutuvat. Nyt on Brysselin lihapatojen ääressä, hienoja viinejä lipitellen, huipputuloja nauttien, mukava viritellä yhteistyötä mm. toisen poliittisen hylkiön, ruotsidemokraattien kanssa. Marttyyrivalitusta harjoitetaan siksi, että typerä jäsenistö luulisi hallitusvastuuseen pyrityn ja takaiskujen johtuvan vain muiden ilkeydestä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


seolisittensiinä kirjoitti:

...näin kommentoi puoluekokouksessa kuusikymppinen maansa myynyt persu.

– Tässä on näköjään vaihdettava puoluetta, mies sanoo.

Hänkin pelkää, että halla-aholaisten johdolla puolueelle käy huonosti.

– Halla-aho puhuu vain maahanmuutosta. Se puhe muuttuu paskaksi, jos joudutaan oppositioon. Ei siellä voida tehdä yhtään mitään, mies sanoo.

– Timo Soini on tehnyt työtä meidän eteemme kaksikymmentä vuotta. Halla-ahon ansios­ta porukka hajoaa kuin pulun paska.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu