taas muutaman pykälän kun jämäkästi tuomitsi rasistipersujen toiminnan. Sale se ei kumartele ääriryhmien edessä eikä hae irtopisteitä. Jätä toimintaa.
Palstan hallapersut yrittää muuta väittää itkupotkuraivareillaan mutta kyllä kansa tohelot erottaa. Laittakaa vain pornokauppias ehdokkaaksi niin saadaan lisää hupia!
Palstan hallapersut yrittää muuta väittää itkupotkuraivareillaan mutta kyllä kansa tohelot erottaa. Laittakaa vain pornokauppias ehdokkaaksi niin saadaan lisää hupia!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Salen kannatus ei nouse enää mihinkään vaan koklaavi-Salen tulee tyytyminen haukkamaan kuivaa persnahkaa...
Sale pitää seteliselkärankaisten UltraViolettikatastrofin joojoomiehistä jotka komppaa Salen Kokoomuspuolueen EKokoomuspolitiikkaa hallitus- ja ministeripaikasta.
Juu, nuole sinä vain kaikessa rauhassa Salen kokkareista persettä.
Aloittaja näkee rasisteja vaikka vauvoissa vaikka itse on pahin rasisti.
Rasistien äänillä ei todellakaan kannata ratsastaa, Soini sen sai karvaasti kokea! Oli tämä muille terveellinen opetus!
Sulla sitä rahaa ottaa koko maailman 7 mrd loista kotiis? Rasismi on k ehno vaalivaltti. Pakkokasvastus toimii paremmin niille, jotka ei pysy paikallaan.
Paljasti vaan todelliset karvansa. On siis susi lampaan vaatteissa ja lammas jota media vie kuin pässiä narussa.
On se hirveää rasismia, jos haluaa vaan, että maahan muuttaneet turvapaikanhakijat elättäisivät itsensä töissä käymällä! Kantasuomalaisenkin pitää hakeutua töihin, tai työttömänä elääkituuttaa peruspäivärahalla, joka sekin pienenee tai poistuu kokonaan, jos muija tienaa töissä! Eipä ole tarjolla ilmaista täysihoitoa ja taskurahoja työttömän perheelle!
Rasismistahan tässä on kyse?
Joku niistä väittää, että Suomessa 1991 oli sama sotakriisi kuin Virossa, Neuvostoliitto hajosi, sen vuoksi idänkauppa väheni.
Yritti vakuutella omaa EU-jäsenyyskusetustaaan tuolla. meinasi oksennus tulla, sillä on nyt pula kriiseistä, saisi syyn omaan juttuun.
Nämä hallitukset:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_valtioneuvosto
Holkerin hallitus e. 131 > 122 Kok., SDP, RKP, > SMP 1457 64. 30.4.1987–26.4.1991
Ahon hallitus e. 115 > 107 Kesk., Kok., RKP, > SKL 1448 65. 26.4.1991–13.4.1995
http://www.jnthistoria.fi/fi/1991/
https://fi.wikipedia.org/wiki/1991
Kyllä tää touhu on nyt aika limaista.
pthyi! toivottavasti salea ei tarvitse koskaan nähdä teeveessä!
En tiedä mikä on JNT, tässä toinen juttu, Merkelin onni ja autuus historiassa.
http://www.jnthistoria.fi/fi/1989/